» Poradna » Programy

Chyba NTFS.sys

Dobrý den, z ničeho nic nastal problém, který popisovalo i několik lidí přede mnou.... Systém se nenačte, hází chybu ohledně ntfs.sys, jenže další problém je takový, že k windowsům, které jsou nainstalované v tom pc se už nedostaneme.... Jedná se o Windows XP Home Edition, zatím jsem to zkoušel jen s Professional (byly jediné po ruce), nešlo to.... CD se sice načetlo, ale po načtení pár dat z něj, instalace vyhodila chybu, která se týkala setupdd.sys.... Jak tedy celý problém vyřešit..?! Předem díky moc za všechny rady....

Odpovědi na otázku

pokud bude vadný soubor ntfs.sys musíš se postarat o jeho výměnu, samotný tvůrce systemu navrhuje toto řešení: support.microsoft.com ...
ale jak to udělat, když ani konzola nejde spustit..je dobré mít po ruce nějaké live distro linuxu, které nemá problemy zápisu na ntfs souborový system, třeba slax607 ap.

Mohl byste být trošku konkrétnější..?! Koukal jsem se na internetu co je to vlastně Live distro od Linux a už se trošku orientuji, jen si nedokážu představit jak by to fungovali v praxi.... Díky moc za nějakou konkrétnější radu....

stáhneš tady: www.slax.org ...
a vypálíš obraz iso souboru na cd.. z vypáleného cd nabootuješ tvůj nefunkční stroj..pokud se ti nebude líbit cd verze můžeš si vyrobit z cd bootovací usb klíčenku, která je rychlejší..budeš potřebovat i ntfs.sys soubor .

Děkuji za odpověď.... Ještě se chci zeptat kam s tím souborem ntfs.sys, mám ho přidat přímo na cd s tím obrazem..?!

Tak jsem vypáli cd, počkal než naskočí menu SLUXu, ale ať jsem vybral jakoukoli z možností, vždycky po dokončení nějakých procesů naskočila chybová hláška "kernel panic....".... Máte tušení jak se řídit dál..?!

nezkoušel si náhodou po stažení toho souboru ověřit zda souhlasí kontrolní součty md5sum..většinou je to směs 32 cifer a písmen..jaký máš HW?..myslíš, že by si zvládl nastavit slax při spuštění s vypnutou funkcí ACPI?..ten by se měl nacházet ve složce windows/system32/drivers nebo dllcache, ale to předbíhám.

udelame to jinak, z uloz.to si stahnes erd commander tady je odkaz uloz.to ...
vyrobis si boot cd ze stazeneho image, doufam ze palis nerem.. soubor ntfs. sys najdes ve slozce I386 na cd..

otestuj ramky memtestem, je na cd slaxu, jinak umělou simulací poškození ntfs musí konzola běžet.

Povedlo se mi nejdřív přejmenovat a následně ntfs.sys nahrát z instalačky, ale problém to nevyřešilo a hláška při spouštění zůstává. Nějaká další cesta?

Je ntfs.sys platný pro tvůj počítač? SP3 má novější.

právě řeším stejný problém, známá požádala o pomoc při odvirování PC s WinXPHomeEdition s SP1.
protože je to ženská,tak nemůže najít její instalační CD.Já mám k dispozici instalčku s SP2
bohužel překopírování pomocí recovery konzoly úspěch nepřineslo, soubor se nakopíroval ale spustit PC
stejně nejde.

TAKŽE HLEDÁM někoho,kdo by mi mohl zmíněný NTFS.SYS pro HomeEdition SP1 poslat e-mailem
o nakopírování do system32\drivers už se postarám

On ten soubor s vysokou pravděpodobností poškozen nebude. Kdyby sis pořádně pročetl příčiny této anomálie, tak bys nejspíš použil "chkdsk" na příslušnou particii. A pokud to nepůjde z důvodů nefunkčního OS, tak to zaručeně půjde na jiném kompu.

Tet sem mel taky tenhle problem PC hlasi ze soubor ntfs.sys neni nebo je poskozeny. Tak sem v programu pqmagic prevedl disk za NTFS na FAT32 a heureka funguje to.