Chyba HDD

Zdravím, mám problém s HDD. Program Victoria (Hirens boot) hlásí ,,Drive not say DRSC, DRDY or not remove BUSY." Jiný test píše ,,no DPMI". Systém už nenaběhne. Poradíte, co s tím? děkuji

Odpovědi na otázku

Jedná se o Lenovo G580, intel core i3, 4G RAM..

Je to pro W8, tzn. GPT a UEFI. Jsi si jistý, že HBCD s WXP je s tím kompatibilní?

Ty testovací utility běží pod DOSem....

V DOS okně?

No a co hlásí obyčejný SMART ? Nejlepší bude, protože nemáš s bootovacími utilitami evidentně žádné zkušenosti,když ten disk připojíš k funkčnímu PC a otestuješ ho tam (HDTune). Můžeš se rovněž pokusit o LLF. Pokud je ale disk fyzicky po smrti, nepomůže mu nic. Pokud budou pouze "vadné" sektory, můžeš se pokusit o opravu pomocí některého nástroje na UBCD. Nejlepší je asi VIVARD nebo HDDRegenerator 1.71

To je stejně jen takové šidítko, dlouhodobě to disk neopraví, brzy zase odejde