Chyba HDD pri resize particie a necitatelny disk =(

No parobci, potrebujem pomoct. Moj disk 160gb rozdeleny na 20 + zvysok na D:/ sa mi podarilo pekne dodbrat :

Na C: sa minalo miesto tak som sa snazil pomocou Paragon Partition Manager pod Vistou zmensit D: a usetrene miesto supnut do C:. Akurat ze pocas toho mi PC resetol, zda sa mi ze nejaky vykyv v sieti, nezda sa mi ze by to bolo sposobene nejakou HW chybou... Problem je ze na D: som mal dost dolezite data, nejake fotky z mladosti a hlavne DIPLOMOVKU rozpisanu.
Info:

Disk je Samsung, nieje mechanicky poskodeny, C: funguje normalne Vista nabehne ale D: disk je RAW - a hlasi ze hoo o treba pre pouzitie formatovat, cize uplne najsamfasa by bolo keby sa podarilo obnovit tu particiu tak ako bola, terazz jsi stav je ze 20GB c: je OK, 15GB co som chcel uvolnit je ako unallocated [medzi diskami C a D ] a zvysnych 100 aj daco giga je v zrejme v prdeli....

Presiel som par for a zrejme by mi moh;i pomoct programy TESTDISK, GET DATA BACK a EASY RECOVERY(pro), akurat neviem ktorym mam zacat...

A este som, dostal radu od kamosa ze ked mam iny disk nech spravim najprv cez RAID presnu kopiu toho disku tak ako je dodrbany (ako zaloha keby nieco) akurat ze s tych raid poli som kus mimo , mam jeden 200GB WD poruke tiez SATA ale netrufam si v biose skusit spravit tu zalohu aby som daco este viacej nepokadil =(((

Dakujem za kazde info , najlepsie keby pomohlo

Odpovědi na otázku

Tady máš radu, která předpokládá, že máš Acronis DDS. Po jeho spuštění uvidíš tvůj HDD rozdělený na dva nestejnoměrné kusy. Protože víš, jak byla velká particie C: (a určitě nebyla plná!!), provedeš takovou operaci, že celý HDD ZMENŠÍŠ zprava tak, že výsledná velikost particie C: bude MENŠÍ, než její původní velikost - stačí o jakýkoliv kousek a za ní vlastně zbude pouze "undelete" prostor (výsledkem bude zmenšená particie C: a "nic"). Poté na tu část HDD, která teď vlastně neexistuje, budeš aplikovat Recovery Proces, který v Acronisu samozřejmě je a on určitě nalezne tu hranici, odkud původně začínala particie D: a celou ti ji zrekonstruuje. Celý proces se dá dělat za chodu OS, přesto ti doporučuji, pokud můžeš, odklovat HDD jinam. Pokud vše dopadne tak, jak má, a zde mluví několikanásobná moje zkušenost, na závěr pouze zase doprava mírně prodloužíš particii C: tak, aby mezi ní a D: nezůstala ta "díra".

Dik za radu ale par problemov by bolo :

1.) Acronis disk director suite mi neslo spustit [Vista] , pretoze hlasilo problem s kompatibilitou - Ale keby som na iny disk zinstalil XP a ten dodrbany pripojil ako secundary to by snad slo

2.) C: je OK, ale to co ostalo je rozelene na 2 casti a to >>>> 1.) bez pismena jendotky unallocated space nejakych 15GB co som chcel zvacsit a 2.) D: s RAW, hlasi ze ked chcem pouzivat musim formatnut =(

Stale plati co si mi radil ty ? Lebo viem ze prebehlo uvolnenie toho miesta OK co som kukal na monas a pri "MOVING FILES" bol ten vypadocek =(

Ano, platí. "Recovery" můžeš použít kdykoliv na libovolný "undelete" prostor a zásadně použij jeho "manuál" přístup. Na Visty funguje Acronis Disk Director Server, který mám z důvodů testování spolupráce. Pokud vím, dá se jeho verze (Server) nalézt v trial verzi na netu, ale opravdu nevím, kde.

Active File Recovery - stalo se mi něco podbného a tohle je špica. Samozdřejmě, čím víc začneš na disku data měnit (formátování a pod.), tím hůř budeš data z něho dostávat. Tuším že je potřeba další disk pro ukládání obnovených dat. Neobnovuje se tuším ani struktura adresářů, pouze soubory.

no hned ako som to posral som s diskom dalej nic nerobil, cize nieje ani naformatovany este, ako som uz pisal C: je OK, za nim nasleduje particia unallocated a za nou RAW D:

no skusil som na to get data back 3.30 a vyzera to ze vsetko je spat =D mam aj RAID kopiu disku , prave pcham nove XP na komp a potom kuknem na ten druhy kolko mi zachranilo ale bolo to cez 90-95%

Vyzera to tak ze mi to obnovilo uplne vsetko, vdakabohu. Mozno tomu pomohlo ze hned jak sa ot posralo som neskusal nic obnovat ani indeletovat.

UFF vydychol som si, snad sa aj Vam zadari, a nezabudnite : "ZALOHOVAT ZALOHOVAT ZALOHOVAT!!!" ako stryco Lenin kazal