Chyba grafické karty

Dobrý den, mám cca 2 roky starý PC (C2D 6300, Radeon x1900 256MB, 2GB RAM), v posledním měsíci mi na monitoru ve windowsu (zkoušeno ve Vistě i XP) začal občas poblikávat pixel, pokaždé na jiném místě (takže to není vada LCD), když přepnu do jiného programu, blikáni zmizne nebo se přesune na jinou pozici. Od stejné doby mi taky začaly "blbonout" hry. Ve hrách se to projevuje různě- v některých se špatně adresují textury a tak mám na obraze obrazce jiné než mají být (většinou obrazec táhnoucí se od nekonečna někam ke mně), v jiných hrách se chyba projeví tak, že cca 10 minut hraji a pak se restartuje PC(ve Vistě se občas restartuje pouze ovladač). Tyto hry mi dříve (než se začala objevovat tato závada) jeli například na maximu, nyní pokud chci aby se počítač nerestartoval, nebo aby chyba s adresací textur nebyla moc častá, musím hrát hry na minimu, a to i tak se občas restartuje PC.

Zkoušel jsem nainstalovat nové ovladače, nepomohlo. Zkoušel jsem různé hry, chyba je ve většině her, takže chyba hry to není. Dělá to ve dvo windowsech, takže to ani nebude nějakým poškozeným ovladačem či tak. Očistil jsem grafiku po fizické stránce (prach), taky nepomohlo.

Nevíte někdo co by to mohlo být, a popřípadě jak to opravit?

ps-nemám přetaktovaný PC

Odpovědi na otázku

Zavada GK, pravdepodobne v dusledku dlouhodobeho prehrivani.

Bud kartu reklamujte (pokud je to mozne; vetsinou je reklamace uznana) nebo poridte novou a nepodcenujte dostatecne chlazeni.

a skusil si ju na inom systeme?

Ne, nezkoušel. Nemám k dispozici žádného známého který má PC se slotem PCIe

Co se týče chlazení, tak mám chladič co byl na grafice od novoty (klasický červený plastem pokrytý), ale na skříni mám dva 12cm ventilátory, takže jestli je ta grafika zničená přehřátím, tak to musí dělat asi hodně nekvalitně.

Jinak k te reklamaci, jak to znam z me zkušenosti, tak ja jim to tam donesu a samozřejmě vše pujde v pořádku, navíc oni to zkusí asi pouze ve windowsu, a to si asi blikajícího pixelu nevšivnou a rovnou řeknou že je funkční....

Vidite, to ja mam zkusenosti lepsi. Dokonce jsem bez problemu vyreklamoval kartu a pak se az z novou zjistilo, ze problem neni v ni, ale v ne zcela kompatibilnim portu AGP na desce se SIS chipsetem. :o)

Asi dobrej oddil...

to bude na 99 % vadna grafika , u ati sa to stava obcas

To se stava u vsech GK. Modely z posledni doby jsou z tepelneho hlediska na hrane propasti a podceneni chlazeni je fatalni chybou.

(Naposledy jsem pred par mesici videl podobne doslouzivsi GF7900GT. Vyreseno reklamaci a drobnou upravou chlazeni case.)

www.tichepc.sk ...