» Poradna » Programy

Chyba disku (devide\harddisk0)

Zdravim. Mám něco s diskem. Když pustím počítač tak mi to nabídne, jestli chci spustit normálně nebo opravit systém. Když dám spusit normálně, je to úplně to samé jako když dám oprpavit systém. Když se opravuje systém tak naskočí chyba, "windows nemohl opravit tuto chybu... " chyba device\harddisk0
(fotky jsou zde: leteckaposta.cz ... nevíte jak se to dá opravit?? Nebo případně co s tím?
Mám
Windows 7 professional 64x
Procesor: Intel Core i5 (nevím přesně GHz ale mám tušení že 3,57)
HDD: Hitachi 1TB 7400ot
Základní deska Acer (nevím přesně typ musel bych mrknou do biosu)
Grafická karta : nějaká od ATI ... stejný případ jak u základní desky
Zbytek si boužel přesně nepamatuju, ale myslím že ani nebude potřeba
Případné info upřesním. Děkuji
S pozdravem Ondrsu

Odpovědi na otázku

Tak za prvé u mě soubor s "náhledem" neexistuje, takže nějaká porucha asi, což? A asi bude potřeba projet disk, softem od výrobce a ten už ti nějaký report dá. Lépe z jiného umístění to je jasné.

Tak je to tady: http://leteckaposta.cz/551762293...
No a co se týče té kontroli softwaru od výrobce, žádný takový nejspíš asi nemám. Nebo se dá stáhnout?
Ještě mám možnost Acronis na správu disků, ale nevim jestli by to pomohlo... nechci experimentovat s takovou věcí jako jsou nezálohovaná data.

Mne by ten zbytek sestavy docela zajimal. Aby z tebe nakonec nevylezlo, ze to je laptop.

laptop to opravdu není, je to stolní počítač, no a změnilo by to něco kdyby to byl laptop?

To nevim. Ale pokud je to tajne, tak uz nebudu nalehat. Obecne receno. A to plati pro vsechny. Pokud chcete nejakou radu, uvedte pokud mozno vsechny dostupne informace (Everest a pod.) o systemu. V PC i v zivote vsechno se vsim souvisi a zdanliva drobnost nekdy vede k cili.

Everest, jasně, nejde mě pustit počítač ani to nenaběhne a mám pustit everest :-d

tisíckrát uvedený postup! externé záložné médium akéhokoľvek typu, live systém spustený z cd(dvd) a záloha. následne kontrola! a a by nedošlo k omylu, na live systém nie je špecialista len linux, ale aj chlivdows vo verzii tuším bartpe

Teď si trošku nerozumíme. Prosil bych o přesnější info.

možná chyba filesystému! stiahni a napáľ nejaké distro čo sa dá spustiť ako live (bez zápisu na HDD) cez neho sprav zálohu dát z poškodeného disku a potom môžeš špekulovať jak beta s piču s opravami, formátovaním, či rovno recykláciou pôvodného disku! podstatné pre teba asi bude mať dáta v bezpečí na záložnom médiu

Na záložní médium, měl asi myslet dříve, což?

Já bych nahodil sys z Hiren's Boot CD a mrknul HDTune co je s tím diskem. Pokud je tam HW problém a nepůjde řešit přealokováním sektorů např., nebo je něco s elektronikou disku tak nový.
Dodatek: Pak má význam teprve z "disku pro opravu systému", který vytváří Win něco zkoušet, pokud máš.
Dodatek2: Nebo opravit sys z obrazu *.vhd pokud je k dispozici.
Dodatek3: Disk lze pochopitelně testovat i z boot disků, Disk Directora, Live Ubuntu atd., nebo speciálním softem od výrobce.

Prosím trošku laitsky, z tohodle jsem nepochopil ani slovo (skoro)
- mám něco nabootovat. Co? Mám k dispozici jen win7 Pro instalační disk a acronis (ten pro správu disků)

Stáhni, rozbal a vypal na CD http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.1.zip...
Nabootuj z něj do Live MiniXP, odtud bys měl, pokud není disk úplná mrtvola, dokázat zazálohovat data z disku (na síť, přenosný disk, flash disk a podobně).
Pak můžeš skusit diagnostiku a opravu - na tom CD jsou všechny možné programy které by měly pomoct.

MXiQ: díky to jsem přesně potřeboval, pošťouchnot nějakým směrem (ať už správným, nebo do ho**n) vyzkouším to.

A kterej program mám použít na tu opravu toho disku? Set temp drive? (teď to zkouším přes windowsácký check disk - tak uvidíme jak to dopadne), nic na zálohou boužel nemám takže než začnu experiemtovat tak buď si budu muset pořídit disk a nebo spíš bych chtěl poradit abych neuděla nějakou kravinu děkuji a omlouvám se za svoji neznalost.