Chyba čtení ssd disku

Dobré ráno,dnes jsem zapnul počítač a po chvíli, když jsem pouze jel myší, se mi obraz freeznul a musel jsem jej pevně vypnout.V event vieweru mám několik takových warningů - Failed to read KSR data - disk 0 sector 12c451 operation 0 status c0000225.Disk je Intel 660p 500GB, total host reads 42.1TB, writes 46.6TB, power on count 1129 a power on hours 13578, errors/warnings žádné (dle CrystalDiskInfo).Znamená to, že ten disk za chvíli chcípne a měl bych koupit nový, nebo to je vyřešitelný problém? Jinak zde je ještě export z té Intel apky https://www.mediafire.com/file/56uqu375knkh4wh/disk... Předem děkuji :)

Odpovědi na otázku

a diagnostikujes to tou aplikacio od Itelu ??https://www.intel.com/content/www/us/en/downloa... jinak tenhle parametr je fakt zajimavej:Unsafe Shutdowns,152Co s tim jako delas, ti to behem pouzivani 152x spadlo nebo si to natvrdo vypnul ?? Se pak nedivim ze mas soubory na kasi..

Ano, ale v té diagnostice nic není.Dávám full diagnostic scan, kdy read scan se dokončí, ale data integrity nefunguje. Co se týče unsafe shutdowns, co koukám, tak CrystalDiskInfo ukazuje naopak 98.Jak se tam naskládalo takové číslo - upřímně netuším. Párkrát vypadla elektřina (vesnice), ale to za tu dobu mohlo být tak 5-10 maximálně. Několikrát Windows error, ale tím to končí.Pc vypínám klasicky tlačítkem ve Windowsu. Co koukám do event vieweru, někdy tam je napsaný "The previous system shutdown at *datum* was unexpected.".

Unsafe Shutdowns?! Já mám u NVMe 'Nebezpečné vypnutí' 83! (CrystalDiskInfo, 0D) -> PC je na UPSce, vypínám řádně, většinou jen uspávám, Reset byl asi 2x za dobu co je SSD nainstalováno. Tohle je pro mě nevysvětlitelná podivnost. Může být i u autora tématu...

Tohle problém, nepředstavuje.Do tohoto parametru se počítá jakékoliv vypnutí/restartu, před kterým nedojde k vyprázdnění cache disku, klidně i během normálních vypnutí a restartů.není to jen náhodnou ztrátou napájení.Já toho mám taky požehnaně a nikdy problém s diskem ani daty nebyl.Tady je můj nejstarší SSD v systémuhttps://ctrlv.cz/oncTA i přes těch 330 "nebezpečných" vypnutí s ním nidy nebyl jediný problém s daty.

udělej ještě scandisk a v HDtune bych udělal komplet test "povrchu" (Error scan)Pokud to nic nenajde a poříd to bude zlobit tak se mlže jednat o nějakou chybu třeba řadiče ssd kterou diagnostika nemusí poznat. I to se mi u SSD stalo - diagnostika ok, ale prostě nefungoval.

Dobře, taky zkusím. Ještě jsem jednou hodil diagnostiku v tom Intel tool, kdy už běží i ten druhý test, tak uvidím.Nový disk jsem tak či tak chtěl kupovat (1TB min.), ale vzhledem k tomu, že mi tento ještě stačil, tak jsem spíš čekal na nějakou slevu... ale co koukám, tak na CZC je třeba Samsung 980 za 2400 (maj extra slevu po rozkliknutí produktu), tak bych kdyžtak už teď koupil.

Intel diagnostika - ok.HD tune error scan . ok, vše zelený.Nemohly by pomoct jak jsou ty různé příkazy ve Windowsu? Jak je chkdsk atp?

No kontrolu/opravu FS udělat samozř. můžeš...cmd jako admin:chkdsk x: /fNicméně pokud je řadič na desce vadný, tak to nepomůže, navíc pokud tam dáš nový disk, může ho (ten vadný řadič) klidně zase "vzít s sebou", to se fakt nedoplatíš...

Takto, řadič na desce... no, to snad ne :DUvidím teda, jestli se to bude opakovat...

Jinak ještě bych se chtěl zeptat - jde nějak zjistit, zda to je tedy pouze chyba disku, nebo řadiče na desce? Mám ještě HDD, ale to je klasicky SATA a jiný M2 nemám. Co jsem se teď podíval, tak ráno jak jsem zapnul pc (nevím, zda hned, ale okolo 9) mi to zas vypsalo několikrát Failed to read KSR data - disk 0 sector 12c5d1 operation 0 status c0000225, ale pc se nefreeznul a doteď nic. Stejný status, pouze sector12cXXX.Co jsem viděl na netu, tak hdat2 by mohl pomoci, ale ten se mi nějak nepodařilo spustit (udělal jsem to podle videí na Youtube, ale když už jsem tu flashku bootnul a v cmd jsem to chtěl spustit, tak program spustit nešel).

v servise maju.. Inak ako vyskusanim druheho M2 to proste nezistis. Samozrejme aj ten tvoj intel treba vyskusat v inej doske, a az ked to tam bude robit problemy, posielat na reklamaciu

Kdybych zkusil jiný M2 (a bylo to deskou), mohla by jej poškodit? Případně kdybych dal jiné M2 ssd do M2 boxu a připojil přes USB, tak tím by se dalo odvodit, zda je chyba deska, ne?

jedine, co by som nepripajal k pocitacu je vadny zdroj. Hocico ine kludne. Samozrejme riziko, ze vadna doska ti odpali nove M2 tu je, ale preto v servise platis. Upsky napr. skusam normalne na starej i7ke, keby ciste nahodou odpalilo, tak ho vyhodim a je.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/windows-11... https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/q... Teď koukám na tuto diskuzi u Win11 (mám taky) a možná by to mohl být sw problém, než hw... tak zkusím, zda by to u mě nemohlo být něco od Intelu, atp... Případně ten HDAT2 by nemohl pomoct, nevíte? (+jak jej reálně spustit na usb?) Někde jsem viděl, že pomohl, ale tohle je úplně mimo mě.

ksr data error obvykle znamená softwarovú chybu v systéme súborov,nie hw závadu samotného disku,takže prekontroluj disk a systém súborov všetkých oddielov na disku,ktorý vytvoril windows pri formátovaní disku nejakou systémovou utilitou,chckdsk alebo príkazmi sfc a spol....