Chyba čtení sektorů

Dobrý den. Mám opakující se problém. Chyba aktivního Boot sektoru 2 fyzického disku. Chyba čtení sektorů 4 a 6. Přeinstalování operačního systému nepomáhá koupil jsem si nový hardisk stejné chyby a problémy.Počítač se zpomaluje zasekává a po té spadne uplně. Zakoupil jsem ho v TS Bohemia tam tvrdí že je počítač bez problémů a pouze mi přeinstalují Windows a to je vše. Problémy jsou od začátku co jsem počítač zakoupil. Mohli by jste mi prosím poradit kde je chyba? Na záruční servis není možné se spolehnout natož se obrátit pro pomoc nebo reklamaci. Vůbec se se mnou nebaví tvrdí pořád dokola že počítači nic není.
Předem děkuji. Vašíček Martin Jihlava Fantaziee@centrum.cz.

Odpovědi na otázku

Na dálku Ti nikdo nemůže sdělit, kde je chyba, pokud nevlastní věšteckou hůlku.
IMHO především je to chyba zákazníka, který prahne po nejlacinějším zboží a nezáleží mu na kvalitě. Důsledky jsou tyto.
Chyby hw si můžeš otestovat.
Nenapsal jsi sestavu, tak jen obecně:
1) HDD připojit do jiného (bezvadného) PC jako jediný HDD, nabootovat z CD s utilitkou výrobce HDD a testovat stav HDD. Pokud se objeví chyby při tomto testu, reklamovat HDD.
2) Testy MB asi nebudeš schopen realizovat. Takže vylučovací metodou:
pokud HDD prošel v testech, je vadný řadič HDD, který bývá u moderních PC většinou v chipsetu. V případě laciného počítače nepředpokládám přídavný řadič.
Podle výsledků testů reklamuj, napiš si výrobní číslo součástky, při reklamaci upozorni, co konkrétně reklamuješ a že trváš na výměně součástky za bezvadnou.

Disk jste vyměnil, takže problém by mohl být zřejmě v řadiči. Zkuste disk připojit na druhý kanál.
Stáhněte si program MemTest86. Pokud máte disketovou mechaniku, tak verzi pro disketu, jinak verzi pro CD. Nabootujete z mechaniky a necháte běžet pár hodin. Tím otestujete RAM.