Chyba: chybí bootmgr, restartujte...

Dobrý den, ahoj.Chtěl bych poprosit o radu s HDD, měl jsem externí disk který se připojoval pomocí USB, v jeho obalu byl klasický SATA HDD do NTB, ze kterého jsem chtěl udělat systémový disk do stolního počítače. Po připojení k VYPNUTÉMU funkčnímu PC se po najetí OS Win7 nainstaloval ovladač a disk se zobrazil a bylo možné s ním provádět cokoli, OS byl (je) na ATA disku, po zálohování všeho co jsem uznal za vhodné ze SATA disku jsem ho zformátoval. Po vypnutí PC jsem odpojil ATA disk, po zapnutí jsem v BIOSu nastavil BOOT prioritu na DVD mechaniku. Na základní desce byla fyzicky zapojená jen SATA mechanika a SATA disk, po vložení instalačního DVD ale instalace nenajela a objevila se chyba "Chybí bootmgr, restartujte pomocí..." To jsem vyzkoušel a restart nepomohl, vypl jsem počítač, zapojil zpět ATA disk, zapl počítač a instalace najela, protože vím, že je v instalaci je možnost zvolit cíl kam OS nainstalovat tak jsem pokračoval. Označil jsem tedy SATA disk, instalace Win7 proběhla, opět jsem vypl PC odpojil ATA disk se starým OS, ale po zapnutí se objevila opět ta samá chyba. Takže opět vypnout, připojit starý ATA disk a zapnout. (píšu to jako debil, protože chci zabránit diskuzi a odsouzení o tom že jsem disk zničil odpojováním "za živa") Nicméně počítač najel, já si vybral že chci spustit nový OS, OS najel dokončilo se nastavení a vše fungovalo, řekl jsem si že to zřejmě nebylo dokončeno a nyní bude vše fungovat bez starého ATA disku, OMYL, co jsem četl, tak se sice na nový SATA disk nainstaloval OS ale "zaváděcí stopa" je na starém disku Nový disk je v "počítači" vidět a dá se na něj zapisovat i mazat, jen nechce při startu OS nabootovat a je divný, že nenabootoje ani instalační DVD když je připojen jen SATA disk a mechanika. Budu vděčný za každou radu.Ještě důvod proč jsem tohle celé absolvoval, bylo to kvůli rychlosti HDD a hlášce že "C" má již sbaleno, koupenou Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Jak už jsi sám zjistil, zavaděč se nainstaloval na starý disk. Zásada je, při instalaci mít připojený pouze ten disk na který se instaluje - žádný jiný. Pak k tomu logicky nemůže dojít.-----------------------------Takže nyní buď oprav zavaděč (z nabootované instalačky) těmi třemi notoricky známými příkazy, nebo instaluj znova.--------------------Doufám, že aspoň tušíš jestli máš klasický nebo UEFI bios, protože pod UEFI se musí instalačka W7 upravit aby nabootovala.....--------------------------------------------------------------------------Takže příčina tvých nesnází je, že o instalování OS toho víš pomálu - proč si o tom napřed něco nepřečteš, informací je na netu mraky, dokonce i videa pro blbce...

BIOS mám klasický. On ten OS nešel nainstalovat jen při zapojeném jednom disku, protože nenaběhla instalace ale rovnou chyba, proto jsem pak pokračoval při zapojených obou discích. To samý se děje pořád pokud je fyz. zapojen jen SATA disk, nic jinýho než "Chybí bootmgr..." nenaběhne. Nepátral jsem po informacích jak postupovat v případě milionu různých chyb při instalaci OS, protože jsem s tím nikdy problém neměl. Našel jsem si jen co je potřeba při instalaci na zformátovaný disk a nic kromě vložení DVD do mechaniky a klasický boot priority nikde nebylo. Vim že jsem si to zavinil a taky bych se rád poučil.

Prostě mi při zapojeným pouze SATA disku, nenabootuje DVD z mechaniky, když zapojim i ATA disk tak je to v pohodě

Vytvoř si bootovací flešku (pomocí rufus nebo yumi).

To vytvoření by mohlo fungovat i přes příkazovej řádek?

Ty s příkazovým řádkem raději nepracuj..

Jo super, přesně co jsem čekal, namyšlenej, vyžranej IT blbeček, co si myslí, že sežral moudrost světa a místo toho aby poradil tak profituje na neznalostech ostatních. Děkuju že jsi si ušetřil svůj drahocenný čas, odtrhl se od hamburgeru a porna, a sesmolil jsi rady plnou odpověď.Neobtěžujte se už prosím nikdo cokoli psát, domrdám si to sám... Uctivá poklona, těšilo mne.

Čauky Petře,neřeš hovínka a koukni do biosu jestli máš zaply AHCI, starý disk oddteď už nepřipojuj. Pokud je vyplý tak ho zapni, aby deska byla schopná načíst ten disk(popř to udělej opačne btw už nevím jestli má byt zaplý nebo ne třeba zkusit) a instalace by měla fungovat. Měl jsem obdobný problém se staršíma pc při instalaci a uvidíš že je to easy jen to chce klid, a trošku trpělivost. Jinak si mě fakt pobavil pry DOMRDÁM si to sám :DDD Čus

Můžu se zeptat na typ desky (název, model, to je to samý)? Nějak mi ve vašem postupu totiž chybí nastaveni AHCI v BIOSu ve chvíli, kdy chcete instalovat OS na ten SATA disk.

Tak je to hotové. Byl to sice ořech ale rozlouskl jsem ho, sestava je to z roku 2003 je tam stará, ale na tu dobu celkem slušná deska ASUS P4C800-E, problém byl v tom že v biosu nebyla možnost zapnutí klasického AHCI, což jsem hledal asi hodinu, ale pouze primární a sekundární nastavení IDE (P-ATA + S-ATA sekundární a P-ATA + S-ATA primární nebo jen P-ATA a S-ATA) a potom rozšířené a kompatibilní nastavení pro IDE, celkem mi to nedávalo smysl, ale po nastavení IDE secondary P-ATA + S-ATA se načetl SATA disk na pozici 1 primární Master IDE a za ním ATA disky. Instalace proběhla a spouštění OS funguje.Všem co se snažili pomoc, moc děkuji a rejpalové mi vlezte na záda, i když i vám děkuju, protože jsem na to přišel sám.