chtěl bych dát do levného pc grafickou kartu gt 1030

Odpovědi na otázku

ano. Ale necakaj ze budes hned hrat gta5, lebo to je kancelPC grafika, aby bol obraz + ten dell nieje vhodny ani na pohodlne pouzivanie win10 (ak tam nieje SSD)

moc krát děkuji za normální odpověd a mohl bys mi poradit jiný levný pc

levny ti neporadim, lebo niesi taky bohaty aby si kupoval lacne veci. Ked budes vyberat repas, tak ber minimalne ci5 4tej generacie, aspon 8GB ram a SSD. To by ti na kancelarsku pracu mohlo nejaku chvilu vydrzat. Ak chces aj hry, tak don dokup nv1650 aby sme zostali nizko s cenou a nieco si aj zahras. Ale nebude to komplet 5000 ako to mas ty (ten tvoj dell aj tak nemaju, takze ho nemozes kupit)

děkují za opověd

a taky doporučuju na hry nebrat žádné ty malé kancl bedýnky, ale normální velkou bednu, kam nebude problém tu grafiku dát a je šance, že se to tam i uchladí.

Taky jsem ho pořídil jako další PC, běhá na desítkách svižně, to jsou jen plky. Nejdřív si to ověř. Použít se může jakýkoliv SATA SSD disk.

Proč by si takovej krám pořizoval kdokoliv jako další PC? To i virtuál na normálním počítači bude běhat rychleji

To jsou zase kecy. Na chalupě mám desktop ThinkCentre od Lenova, takový ten naležato pod monitor. Core 2 Duo, doplnil jsem pasivní low profile grafárnou (GT 710), zvednul paměť na 8GB a disk tam je myslím nějaký WD Green SSD. Na Windows 10 je to úplně na pohodu, děcka na tom hrají starší hry (Dcera hlavně Everquest II), když potřebuju, normáně tam o víkendu příležitostně něco udělám v Inkscape nebo Blenderu.Uvědomte si, že ten Core I3 a ta 1030 je výkonově v podstatě top-high-end PC tak 4-5 roků zpátky. Tzn, bez problémů se na tom dá samozřejmě pracovat v nenáročných aplikacích, prohlížet WEB a zahrát cokoliv 4-5 roků zpátky. Zrovna v době Coronapanické jsem si na tom znova v klidu zapařil FarCry Blood dragon.

to je tak, ked niekto necita co je pisane. Vidis tam v zatvorke to "ak tam nieje ssd"? plus vidis v povodnej zostave to 500GB HDD?

No tak si chvíli počká, až se to nahraje, bude ten prohlížeč/word/starší hra taky použitetlná. Prostě zapne komp, dojde si udělat kafe a za ty 3 minuty to tak akorát nabootuje a doswapuje a bude ready na práci. U těchhle starších strojů to chce klidný, přístup, žádný stres a nervozita ... jasně, nebude to žádná raketa ale zase normálně použitelné to jo - a na to jsem narážel.

Ten procesor je 9 let starej, 5 let pak Haswell, to se sek.

Ale spusť na C2D MBAM, ESET online scanner, MS Malicious a video na YT (https://i.postimg.cc/mRLLbk6M/q6700-mbam-eset-... )

v tom tvojom obchode i5 4*** maju len v desktop prevedeni, ale pozri toto: https://www.pocitace24.cz/repasovane-stolni-pocitac... rovno ti tam osadia 1650, a ak to chapem spravne, tak celkova cena 10200kc. 2 roky zaruka.

za 15600 je v alze win10, ryzen1200_12, 8GB ram, 240GB SSD, doska, bedna, nv1650... takze je otazka ci nedosetrit 5400 a ist do novych komponentov, ktore mozes potom este vylepsovat, na tom repase nic nevylepsis a ak sa pokazi o 2 roky a 1 den, ta to mozes (okrem grafiky) rovno zahodit

Otázka je co je na tom levné, to CPU má benchmark 2000. Zdroj je atyp, chce to low profile GPU. Raději nejlevnější ryzen, ...., desku a rám, nějaké SSD a mechaniku někde vyhrab.

Levné je na tom prvotní pořízení. To, že jakékoliv vylepšení vyjde pekelně draho a nebude dávat žádný ekonomický smysl, to už většinou lidi nevidí.

Athlon A3000, k tomu 8 GB RAM, 500 GB SSD a solidní 80 Plus Gold zdroj vyjde okolo 8000 Kč bez Windows.

Koukni, kolik je ve skříni místa, pokud dostatek, tak vezmi pasivně chlazený model. Pohlídej si, ať kupuješ model s GDDR5 a má v balení nízkoprofilovou zálsepku.Mám model od MSI, super věc, ani nepotřebuje ofuk. Celý počítač i s ní žere s čtyřjádrovým Haswellem ve Windows okolo 25 W.

Neber mě za slovo, nejsem expert ale pokud to chceš na hry tak to ti 1030 stačit nebude.Co třeba tohle : https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1165045-hp-prodesk-... a dát do toho tohle : https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5500-x... (jak říkám nejsem expert takže mě opravte pokud to není dobrá volba)

https://www.youtube.com/watchmas tam nestandardny 320W zdroj, takze naozaj to nieje vhodne na upgrade s relativne zravou grafikou. Navyse ju tam zrejme nezmestis.