» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chromebook - Roblox - změna OS

Dobrý den,dcera dostala k narozeninám Chromebook Acer 13 CB5-311. Je velkou fanynkou her Roblox, jenže jsme zjistili, že na jejím Chromebooku tyto hry hrát nejdou. Někde jsem se dočetla, že by snad pomohla instalace Linux. Máte s tím někdo zkušenosti? Můžete mi prosím poradit? Děkuji - prosím o odpovědi přímo k tématu. Bohužel, jsme asi nevybrali zrovna nejlepší počítač, ale pokud je šance, že si dcera hry zahraje, budeme rádi za rady.

Odpovědi na otázku

kupil som si nohavice a boli mi dlhe. Myslis, ze som isiel nezmyselne pytat rady do poradne, alebo zobral nohavice ku krajcirke a ona mi ich skratila?

a len tak btw...Chrome OS: Chrome OS version 53 or above is required, and you must first enable Google Play Store on your device.Linux: Roblox is not supported on Linux.

Dík za velmi inteligentní komentář. Člověk se nemůže ani zeptat, aby mu hned tupě neodepsali? Kdybych nebyla amatérem, samozřejmě bych se neptala.

https://ctrlv.sk/Oc9g tak na tom si to nezahraje

ono hned vedla je slecna, co si evidentne sama nevie opravit reprak v telefone, ale pyta sa ako. Tak ako asi, zober to do servisu, to da rozum. U teba rovnako, kupis zly notebook, kde nic nejde, potom ti tam nejde hra (ktora tam ale ide ako som ti pisal) a chces to nestandardnym sposobom prerobit cez poradnu. Zober to do servisu, ak sa chromebookomi zaoberaju, tak ti tam hodia linux. Ale roblox nepojde..

Slovo: "amatér" má zcela jiný význam než slovo: "diletant"! To je poněkud drzé urážet skutečné amatéry.

a na linuxu ta hra určitě jede?Ani coby linuxák si totiž nemyslím, že přeinstalování chromebooku na linux je něco, co by běžný laický uživatel zvládl. Tak aby výsledkem nebyl akorát totálně rozdrbaný počítač...

To si pis, tento laicky pouzivatel vie akurat rozdavat minusy v poradni.

Dobrý den,nevím, kolik je dceři let, k čemu chce notebook využívat, jaké má znalosti v informatice.Osobně bych doporučil chromebook ihned vrátit, pokud máte ještě možnost. Je to účelové zařízení, které si spíš u nás kupují geekové, kteří vědí, k čemu to potřebují. Ve školách se to u nás neujme, ona pak zjistí, že jí je to k ničemu.Instalace Linuxu Vám nepomůže, protože tam Roblox není, navíc ty chromebooky nemají grafický výkon a možná i paměť na hraní her, navíc pro chromebooky skoro hry nebudou. Instalace Linuxu může být pro amatéra složitější, aby se to dalo používat aspoň jako plnohodnotný notebook, ale Windows, na které je asi zvyklá, to nikdy nebudou.Pokud by chtěla notebook s Windows na graficky náročnější hry, tak si ale připravte minimálně 15000 Kč. Možná by šel i použitý, repasovaný notebook, který, když by nebyl herní, tak vyjde cca od 5000 Kč výše (www.gigacomputer.cz, www.incomputer.cz).V každém případě jste se měla před koupí s někým poradit.

A anglický návod na zprovoznění Robloxu na Chromebooku je tady:https://www.lifewire.com/play-roblox-on-chromebook...

Ahoj,stačí povolit Google play a stáhnout.Na Linuxu tu hru nerozběhneš.

Všem moc děkuji za komentáře. Chromebooku jsme vrátili. Ještě bych se ráda zeptala, co si myslíte o tomto počítači? https://www.alza.cz//hp-14Dceři je pouhých deset let, počítač se jí pořizuje na popud dřívějšího online vyučování doma. Tu a tam si ráda zahraje Roblox, jinak klasicky využívá YouTube a psaní referátů do školy. Snažíme se držet v této cenové relaci, protože si myslíme, že na to její občasné hraní jí něco takového stačí. Ovšem, ráda si nechám poradit. Děkuji

Krizový líný krám s malým a navíc lesklým displejem.Musí to proboha být nutně notebook? Když se bude dítě krčit nad malou klávesnicí a pidi displejem, tak si zničí páteř a pak bude skučet.Proč nekoupíš desktop? Pokud jede Roblox na intel grafice, tak možná stačí i tahle malá krabička:DELL OPTIPLEX 9020 SFF4 290 KčStolní počítač - Intel Core i3-4150 (3,50GHz), 16GB RAM DDR3, 500GB HDD, Intel HD Graphics 4400, DisplayPort, VGA, LAN, USB 3.0, DVD-RW, Windows 10 Prohttps://www.pocitarna.cz/pocitace/dell-optiplex-90... k tomu za nějaké 2 tisíce monitor - tipuju tak 20 palců, myš a klávesnice dohromady tak tisícovka.Bude se na tom pracovat mnohem pohodlnějí - nebude se u toho hrbit, lépe na to uvidí, na obrazovku se toho vejde víc. Na klávesnici se bude psát pohodlnějí a když do ní omylem zvrhne pití, bude to škoda pár stovek a ne notebook na vyhození.

v ziadnom pripade!

neexistuje take ze na obcasne pouzivanie staci. Ked chces dat tolko malo $$$ tak sa poobzeraj po repasoch hp probook, elitebook, lenovo thinkpad, dell latitude. Uz su v prijemnych cenach i5ky 4tej generacie.