» Poradna » Programy

Chrome do mht

Prosím o radu.Lze (příp. jak) uložit stránku v Chrome do formátu Webový archiv, jediný soubor (*.mht) jako je tomu v IE. Lze toto v jiném prohlížeči? Opera, Firefox apod.?

Odpovědi na otázku

Maxthon ve verzi 4.9.2.1000 (před 5 dny) přidal podporu ukládání do .mht

Díky, vyzkouším to. Je z podivem, že to běžné prohlížeče (kromě IE) neumí.

Proč s podivem, když je to MS formát ?A jinak pro Firefox by měl být doplněk:https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/unmht/

Netušil jsem, že mht je formát MS, domníval jsem se, že je univerzální pro všechny prohlížeče, jako např. htm, html.

"This format is sometimes referred to as MHT, after the suffix .mht given to such files by default when created by Microsoft Word, Internet Explorer or Opera. MHTML is a proposed standard, circulated in a revised edition in 1999 as RFC 2557."Univerzální sice ano, ale myšleno pro čtení.PDF také je univerzální dokumentový formát , ale pro jeho tvorbu je potřeba mít patřičné nástroje.