» Poradna » Programy

Chrome "čekání na mezipameť"

Ahoj, několik let se mi stává, že (zejména po nové instalaci systému), se mi občas při prohlížení stránek sekne na 10 sekund počítač (zvuk jede, ale myši nejde hybat) a v chrome je "čekání na mezipaměť". Přisuzoval jsem to plotnovému disku, ale koupil jsem si nové SSD, udělal čistou instalaci windowsu, a dělá mi to to samé Nevíte čím by to mohlo být? Mám relativně silný počítač, který mi zvládá všechny nové hry, tak proč mi (občas, tak 3x za den) při zadání ve chrome např. "www.seznam.cz" zasekne celý počítač? Máte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Při prohlížení stránek záleží na tom, co vám protistrana posílá. Většinou jde o balast, který zbytečně zaplňuje mezipaměť / cache prohlížeče a zpomaluje načítání stránek.Je nutno postupovat obezřetně - nasadit blokátor reklam, občas nebo při každém ukončení prohlížeče cache vymazat ...

S tím souhlasím, ale on se sekne i kurzor myši, klávesnice nereaguje. Ale např. hovor na skype funguje v pořádku. Občas se to zasekne tak, že kurzor a klávesnice funguje, ale jak klikám na záložky, tak nic nereaguje, a až po 15 sekundách, kdy se systém rozjede, tak se spouští v řadě vše na co jsem kliknul. Nemůže to být třeba hardwarově? Chipset nebo něco takového.

Seká se i když cache Chrome vymažete?

To nevím, vyzkouším a napíšu. Ono se to seká nepředvídatelně.

Žiaľ - Chrome má túto necnocť - všetko dáva do cache. Takže - aj keď vymaže, o chvíľu je plná.... a samozrejme potom sa čaká na uvoľnenie.

Skúsil som - aby som si to overil: vymazal som cache, cookies, údaje prehliadania.... a dal refresh stránky.... opäť čakalo na medzipamäť (cca 1s) a v cache už bolo cca180MB. A keď toto odošlem - bude tam zase viacej.

Jak se na skype dostanes kdyz mas zaseklou mys. Klavesova zkratka?

Myšleno když mám hovor, tak kurzor myši nereaguje, klavesnice také ne, ale hovor běží bez problémů.

Jen pro jistotu - o jaky presne SSD jde?Jinak dost zalezi na tom, o jakem pocitaci se tu vubec bavime. I proste prohlizeni webu v dnesni dobe vyzaduje nezanedbatelny vykon PC (a taky treba pomerne dost RAM).

Jedná se kingston, a PC mám osmijádrový a 16gb ram

Hmm, "kingston".To muze znamenat slusny KC2000, ale treba taky ukrutny smejd A400 (ktery bezne podobne nezadouci jevy zpusobuje). A spoustu dalsich typu.

No tak zrovna A400 mám Ale nemyslím si, že by zrovna tento disk dělal problém. Používám ho i ve dvou noteboocích, a tam problém není. A to se jedná o jeden notebook z roku 2007. Vymazat catche nepomohlo, furt se to hryzalo. Aktulizoval jsem ovladač síťové karty a Audio HD realtek ze stránky výrobce desky, tak uvidíme co to udělá. Zatím problém není. Vždy byl problém pouze na mém PC, ať už to byl plotnový disk, seagate nebo wd, a teď kingston. Takže, selský rozum mi říká, to musí být něco hardwarového, podle mě.

To by musel být opravdu nějaký aušusový HW ...Jak máte nastaven stránkovací soubor / virtuální paměť Windows?Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém - Upřesnit nastavení systému - Vlastnosti systému - Upřesnit - Výkon - Možnosti výkonu - Virtuální paměťObyčejně dávám "Určuje systém".

Ne, problém zcela určitě A400. Některé kusy fungují, pro některé je to typické chování. Daruj ten šmejd někomu koho nemáš rád a kup si něco slušného.