» Poradna » Mobily

Chrčení v reproduktoru telefonu

Dobrý den,při puštění nějakého zvuku z telefonu (mám samsung galaxy a3 2017) v reproduktorech telefonu 'chrčí'. Reproduktor při volání je v pořádku. Všude píšou, že třeba při nižší hlasitosti reproduktor funguje normálně a blbne pouze při zvýšené hlasitosti, ale u mě z ničeho nic úplně přestal hrát a pouze 'chrčí' i při nejnižší hlasitosti. Nestalo se tohle taky náhodou někomu a nebo neví někdo, zda to jde nějak vyřešit i bez návštěvy servisu? Zkoušela jsem vyfoukávat, ale nijak nepomohlo. Myslím, že mi asi nic jiného než skočit s tím do servisu nezbyde, ale kdo ví, jak dlouho jim taková oprava bude trvat... nebo jestli je to jen nějaká lehčí závada..? Moc děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

S tímhle nic uživatelsky neprovedete, jděte rovnou do servisu.

Dobrá, děkuji za odpověď

Servis to jistí. V naprosté většině případů je taková závada způsobena tím, že se do reproduktoru dostane nějaké smetí, většinou to bývají kovové piliny, které si tam natáhne magnet reproduktoru (typicky mají tento problém velmi často lidé, kteří pracují se železem - obrabeči kovů, svářeči atd.) :) Napoprvé to servis většinou uzná na záruku, ale případné opakování už většinou ne. Takže potom opatrně ;)

Asi mi tedy nic jiného než servis nezbyde... snad jim to v servisu nebude moc dlouho trvat. Každopídně moc děkuji za radu.