Chovani zakladni desky

ahoj, mam zakladni desku MSI P45 Neo 7519 v1 ... chvilku mi lezela ve skrini, nez jsem ji zase chtel dat do PC a ted k memu problemu. Tato deska mi schlamstla uplne v pohode 10 GB ram, no ted kdyz dam vice nez 3 GB, tak se nerozjede. Naskoci uvodni logo a pak nic. zamrzne.. nevim cim by to mohlo byt. Mate nekdo napad? Vsiml jsem si, ze na zacatku, kdyz se spousti se 3 GB, pise se frekvence 800MHz, pridam o jeden navic a 667, ale zamrz.. je stara mam koupúit novou to vim, ale PC si chci rozjet jen tak, neni to primarni PC spise pro zabavu synovi...

Odpovědi na otázku

bios je aktualni

Kde vás naučili tak pěkně psát? Minimální konfigurace, MemTest, atd...

Máš 4GB DDR2 dual rank? Jsou extrémně vzácné - viz: To support 16GB max, please check the criteria at Intel website.Jinak tam můžeš osadit 4x 2 GB DDR2.Patice je čistá? Procesor je čistý? Piny nejsou ohnuté/zlomené?

2x 2GB Kingmax, ktere tam byly od novoty a normalne fungovaly. Ted bohuzel, musim tam mit 2+1 nebo 3x1 GB .. proste to nechapu to je vse.. jen si rikam, zda nekdo nemel stejny problem nekde jinde.. kdyz mi reknete ze je to v haji OK vyhodim, jen tak koumam co by to mohlo delat PC je v pořádku, oka někde občas přifouknutý kondík, nic velkého tak má to tak 8 let

tak to mě rozesmálo ... jenom občas přifouklý kondík, nic velkého, jinak vlastně úplně v pořádku ... pokud je nějaký kondenzátor nafouklý, znamená to, že má aktuálně zcela jinou kapacitu než má mít a podle toho, jakou plní roli, může (a na 99 procent bude) způsobovat problémy. Takže než budete cokoliv dalšího s deskou podnikat, nejdříve vyměnit kondenzátory (kdejaký kutil vám to na počkání přepájí za flašku) a teprve potom dělat nějaké závěry o tom, zda je funkční apod...

Obávám se, že pokud jde o ty v okolí patice, tak to jsou polymery a ty snadno nesežene. MSI obvykle doslova zkurvilo desky čínskými OST (jen některé verze měly kvalitní Chemicony), které se doslova upekly, když byl nad nimi osazený box a ofukoval je teplým vzduchem.

Mimochodem, hledal jsem tu desku a našel tuhle nádheru:http://www.rom.by/files/1_139.jpg„Semtam něco ohořelého, ale jinak funguje“

Ano kutil to přepájí, ale flaška by bylo dost málo ... patrně jste nikdy nepájel.

no tak vyreseno.. ale popravde nevim no.. vetracek na procesoru byl na jedne nozce uvolnen..pritahl jsem ho k desce a bylo.. nerikejte mi, ze je to tim.. to si proste nejak do hlavy asi nedam..

Tak to je divné, podle písemné neprojevu a přiblblých smajlíků máte v kebulce dost místa.