Chlazení

Dobrý den chtěl bych poradit s chlazením na procesor do 1 tisice může být i vodní ale musí dobře chladit procesor.

Odpovědi na otázku

jj za 1000kč vodník ok

A co to je za tajný procesor? Je rozdíl chladit i5 4460, nebo FX 9590.

I5 8400

Na to v klidu stačí Fera:https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... Tedy pokud se vejde do skříně, pokud máte nějaký běžný tower, tak by měla, byť i tam mohou být výjimky.

Každý trochu slušnejší ! Pri TDP 65 W vôbec nemaj z chladenia traumy ! Nie za 1000 KČ , stačí aj za 500-600KČ , alebo aj menej.!Iný problém naozaj nemáš ,?

k CPU je chladič, ten chladič to CPU uchladí, kdyby ne a CPU by umřelo výrobce (resp prodejce) by vám musel to CPU nahradit novým, myslíte že tam záměrně dávají nepoužitelný chladič aby lidi chodili pro nové CPU?

"myslíte že tam záměrně dávají nepoužitelný chladič" S tím tvrzením bych byl opatrný. Viz. aférky se silnými procesory a Intel box chladičem. Tam to ten chladič uchladí jenom díky termal throttlingu, což má logicky vliv na výkon. A o nějakém tichu se taky vůbec mluvit nedá, byť o tom se tazatel nezmiňuje.Takže pokud chce alternativní chladič, tak nevidím důvod mu to vyvracet.

aktuálně ke kčku chladiče nejsou, zbytek to uchladí, throttling bude až u 100 stupňů na corech, jinak intel neškáluje dle teploty.Vyvracet to samozřejmě můžu, pokud pro ten chladič není jiný důvod není nutný.

Pokud umíš anglicky mrkni na tohle:https://www.youtube.com/watchProstě Intel se zvýšením počtu jader a dalším odrbáním základního chladiče (dříve vyšší modely procesorů dostávaly chladiče, které měly měděné jádro a měly výrazně vyšší hliníkové žebrování chladiče) narazil na limity. Kromě toho se tyhle chladiče rádi hezky zanáší, takže stačí půl roku rok, a pokud se o to nestará, tak i kdyby to předtím předtím fungovalo nějak na hraně ale naprosto OK (myslím bez throttlingu a omezení), tak s tím prachem už pak nebude.

To kam na to chidíť , že tam dávajú nepoužiteľný chladič ? Keby to bola naozaj pravda tak si koledujú o hramadné žaloby za zhorené procesory ! Ten chladič je na bežné používanie , reap. nie je určený na hry ! A to je celá pravda !

hry vytěžují CPU minimálně, kdejaký SW vytíží CPU více než hra.