Chlazení procesoru

Musí být v PC sestavě chlazení procesoru?

Odpovědi na otázku

Jistěže ano. Minimálně to základní, co je přiloženo u procesoru.

Na 80386 nemusí

Takže nemusím přikupovat další?

Takhle - Když koupíš cpu, až na vyjímky, je k němu základní chladič (tzv. box). Ten většinou stačí na takové to domácí žvýkání, ale i tak je doporučeno koupit lepší... u nízkých Intelů to není tak akutní (nová i3 s boxem třeba úplně v klidu), u topících Visher (FX6/8xxx) je to skoro až nutnost - slušnej chladič jde sehnat kolem pětikila..U některých cpu chladič nebývá (třeba "káčka" od Intelu), ale to tě trápit nejspíš nemusí...

Aký PC a aké chladenie už máš???

Když jsem napsal, že tam musí být minimálně to základní, co je v ceně CPU, tak snad už nemusím psát, že není vyloženě nutné kupovat jiné ne? Ty věty mají úplně stejný význam.