» Poradna » Ostatní

Chlazení pc

Dobrý den,mam otázku. Poslední dobou mi začla hlučit vrtulka chladiče CPU,koupil jsem pastu pod chladič,starou jsem samozřejmě smyl novou nanesl a přilepil chladič,vrtulka pořád hlučí i když je chladič CPU studený,ale teplo vodí,páč když jsem odpojil vrtulku pd CPU,nedala se na něm udržet ruka,navíc CPU má teplotu 40stupňů.Dnes jsem si ale všiml,že mi ze zdroje nějak málo fouká vzduch,vrtulka se točí,ale asi málo,protože když otevřu PC,tak vrtulka CPU zmlkne a viditelně zmenší otáčky,nevím jak ten zdroj foukal dřív,toho jsem si nevšiml,ale myslim si,že by to měl ten zdroj hnát ven víc,a né tak maličko,když tam dám ruku,tak to skoro necejtim,a ani zapalovač mi to nesfoukne

Odpovědi na otázku

Nemáš ve skříni moc velký podtlak?

nemáš moc opotřebované ventilátory na cpu a ve zdroji?

je to 2 roky starej komp,však píšu že jak otevřu pc tak vrtulka zklapne.jen mi nesedí ten zdroj,páč by se to mělo nějak hnát ven ne? a tim šimrátkem co se tam teď točí v tom zdroji to moc nejde :D

koupil bych novou,jen nevím,kolika otáčkovou,neporadili by jste mi prosim?