Chlazení GPu

Dobrý den,vlastním MSI GTX 1080 Armor OC a teploty v zátěži se udržují kolem 83°C,což mi nejen přijde moc, ale také se karta automaticky podtaktuje.Přemýšlel jsem tedy, že bych vyměnil chlazení za vodni AiOBylo by to tedy https://www.nzxt.com/product-overview/kraken-g12+ nějaké AiOChtěl bych tedy poradit, které by efektivně a co nejlevněji zvládlo uchladit přetaktovanou kartu v přijatelných teplotách (a tichosti) aniž by se podtaktovala.Za každý tip děkuji

Odpovědi na otázku

toto riešenie je zbytočne drahé. skôr by som sa sústredil na nedostatočný airflow v skrinke. čo za skrinku máš a koľko a akých ventilátorov máš osadených?

Fractal Design Define CVepředu 2x 140mm Fractal Design - intakeA vzadu case 1x120mm - outtake

Define skříně nejsou určené pro efektivní chlazení - velký airflow, ale pro tlumení hluku. Tvrdí to jak samotný Fractal Design tak to potvrzují i testy, Define skříně jsou co do účinnosti chlazení spíš podprůměrné skříně.

Nejednoduší bude když sundáš ventilátory a necháš pasiv, na to připevníš 2x 120x120 PWM fany pomocí stahovacích pásek. Stačí trocha zručnosti a opatrnosti, není to těžké a budeš i spokojený s hlučností.Jsou i arctic accelero vzduchové chladiče, ale zrovna na současnou accelero IV je karta dost široká a tam by to chtělo o dost více zručnosti.

Limit GPU je 91°C83 stupňů je standardní provozní hodnota téhle karty. Karta se při téhle teplotě nepodtaktuje ! Pouze Boost bude nižší a bude se držet někde u deklarované hodnoty boostu výrobcem.Naprosto identickou teplotu má třeba moje 1080 FE v defaultním nastavení a držela deklarovaný boost, spíš o 12-25MHz vyšší, při zvednutí power a temp limitu drží 87°C a drží boost těsně pod 1800MHz aniž by se měnil offset. V defaultu drží boost.Když jsem dal grafiku na vodu (full cover blok v custom okruhu) teploty karta drží kolem 50 stupňů a boost šel možná o 50MHz nahoru, až navýšením power limitu karta začala boostit výš. 121% power limit, vodní chlazení a karta drží 1860-1897MHz aniž by se taktovala. Rozdíl ve výkonu? V benchmarku asi 5 procent. V reálném provozu nepoznám rozdíl a to ani když tu kartu nataktuju někde na 2GHzTakže závěr 83 stupňů je teplota která je pro ten čip normální a je bezpečně pod udávanou max. provozní teplotou. Karta se nepodtaktovává a měla by si zachovávat hodnotu typického boostu uváděného výrobcem. Při snížení teplot karta nebude boostit citelně výše protože bude škrcená power limitem.

přehledněji třeba tady: https://www.youtube.com/watch

tohle jsem točil já při max power a temp limitu a potvrzuje to JayZho video, drží to stejný takt jak u něj. https://www.youtube.com/watch