Chlazení cpu

zdravímdotaz:mám docela hlučný ventilátor(zdá se mi, že jsou spíše vysoké otáčky toho ventilátoru) u chlazení cpu,,(PC hp dc7900 ussf),,používám jen na internet a filmy.už jsem :1) vyčistil chladič2) dal novou teplovodivou pastu3) nastavil regulace otáček v biosu4) nastavil v speedfan nižší otáčkya je to pořád stejnéjak tedy snížit otáčky ventilátoru ? mohu ponechat chladit pasivně?(cpu: dual-core E5300)

Odpovědi na otázku

Bované chladiče jsou vždycky hlučné. Je tu možnost koupit nový chladič za pár stovek, snížíš tím ještě víc teploty a nepůjde nijak extra slyšet.

Asi by to chtelo jiny chladic. Ovsem pokud je to v te neprakticke uzke skrini, tak tam bude problem vybrat neco, co by se tam veslo. (Nebo je to snad ve skrini standardnich rozmeru? Zrovna tady se myslim prodavaly obe verze..)Pasivne se to asi neuchladi. TDP je 65W a pokud neni ve skrini poradny pruvan, jen s malym chladicem na CPU to nebude dobre.Jen pro jistotu: Jste si jist, ze ten hluk nezpusobuje jiny ventilator?

jsem si jistý ,že je to ten ventilátor u cpu.no právě ,,vybrat dobrý ventilátor do tak malého prostoru(pc je USSF)už jsem zkoušel dam zapojovat i jiné ventilátory ,,ale i ty se točili(podle mého laickéhonázoru) moc rychle.

Ano, vzdyt uz nahore pisete, ze USSF. :o(Musel byste odhadnout, co se tam jeste vejde. Plus je tu ta neprijemna vec, ze rozumnych malych chladicu je fakt malo. Veci tehle velikosti jsou vetsinou bohuzel dost spatne.

Je to značková WKS (= nestandardní), ne stavebnice.Pokud v daném MB nefunguje SpeedFan, můžeš jedině vyměnit původní ventilátor za nový originální (čti: jen v servisu a hodně drahý).Běžné ventilátory nejsou kompatibilní.Btw:Jeden z mnoha důvodů, proč nekupovat značkové WKS.

Není to WKS, ale desktop.

Ten PC je už dost starý, tak asi větrák je hlučný sám o sobě. Doporučuji vyměnit. Naštěstí je to relativně standardní 60x60x25 4 pin PWM, což dělá např. Noctua.

Než začneš snižovat otáčky nebo dokonce vypínat ventilátor, tak nejprve ověř, jaká je v zátěži teplota procesoru.