Chlazení Athlon A64 X2 4450e

Ahoj, protřebuji radu jak snížit hluk v PC, čím chladit procák Athlon A64 X2 4450e (45W).
Nyní je na procesoru boxovaný chladič, který se mi zdá trochu hlučný, vzhledem ke zbytku sestavy.
V casu CoolerMaster Elite 340 jsou dva pomalootáčkový 120mm ventilátory SCYTHE S-FLEX SFF21D (jeden na sání vpředu a druhý vzadu na výfuk). Zdroj má též 120mm ventilátor (CORSAIR VX450).
Grafika má pasivní chlazení (SAPPHIRE HD 3870 Ultimate), deska taktéž (ASUS M3A78-EMH).
Disky mám relativně tiché (Samsung SpinPoint).
Taktovat nebudu, výkon není pro mne nejdůležitější.
Nyní má CPU teplotu cca 35°C, při záteži cca 45°C.
Díky za rady (nejlépe z praxe).
Tomáš

Odpovědi na otázku

Cooler Master Hyper TX3
http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Používám ho na přetaktovaném -
CPU 3496.5 MHz (originál: 2800 MHz, overclock: 25%)

-mizerná krabice je zdrojem vybírací a aerodynamického hluku. Idealní by bylo vyčíznou proseklé mřížky a nahradit je "grylem"

-CPU chladič nahradit třeba za Coolermaster Hyper 212+ klidně bez ventilátoru jako pasiv.

Dík za tipy.

Tomcat:
Mám koupit Coolermaster Hyper 212+ a dát ho tam bez ventilátoru?
Uchladí to? Máš to někde odzkoušený?

CPU 45W + chlazen vzduchem který proudí skříní

Sám takhle provozuji na X2 BlackEdition, který má víc něž 65W a je přetaktovaný.

Nakonec sem koupil Coolermaster Hyper 212+.
Ani sem ho neosadil ventilátorem, stačí to uchladit jen ten pasiv (pozor, je docela vysoký, skoro 16cm, změřte si nejdřív místo v casu, mě tam zbyly cca 3mm
Teplota je dokonce o 2°C nižší než byla u BOXchladiče AMD.
A je to parádně tichý, dá se říct že slyším jen disky, a to je mám málo hlučné.
Moc díky za tipy.
Tomáš

Take pouzivam boxovany chladic na X2 5000+ a neslysim jej. Tvuj problem tkvi v tom, ze nemas v BIOSu nastavenou regulaci otacek v zavislosti na teplote a zrejme jedes porad na max. Takze do biosu a nastavit PWM regulaci, povolit CoolnQuiet rizeni u CPU. Pokud mas XP, nainstalovat ovladac pro CPU a nastavit minimalni spotrebu v Ovladacich panelech. U 7cek ovladac neni treba, jen si nastav v Napajeni minimalni spotrebu.

Asi tě zklamu, ale já měl v BIOSu zapnutou regulaci otáček a v OS podporovanou, ale moc to nepomáhalo.
Víš jde o to, že pasiv je o hodně tišší než 7cm ventilátor běžíci většinu času kolem 2500rpm
Může se zeptat kolik máš v PC ventilátorů? A na kolika otáčkách?

Já teda problém ze sluchem nemám a to co říkáte je placebo efekt.

Když sedím u počítače vadí mí hluk od ventilátoru > hluk od ventilátoru je když pracuje > pracuje je když je zatížený > když není zatížený je vypnutý ..... .....chápete v čem je ta berlička?

Historicky všechny boxované chladiče jsou hlučné oni jsou totiž levné. To že Vám nevadí je dobré a buďte rád ale neznamená to že to je objektiní pohled. Stačí se podívat na výsledky měření

Asi si nerozumíme, já chtěl snížit hluk z PC.
Způsob, který si popisoval (automatická regulace otáček pomocí PWM) fungoval, ale hluk byl stále větší, než je nyní.
Není to můj subjektivní názor, ale názor dalších 3 lidí. Přičemž jeden z nich u tohoto PC spí, takže určitě ví o čem mluví :) Plabebo efekt to tedy rozhodně není.

Taky se podívejte jak se to větví to je reakce na nick PCmaker

Omlouvám se, přehlédl jsem nick.