» Poradna » Notebooky

Chladicí podložka pod notebook na hry

Dobrý den, mám dotaz ohledně chladicí podložky pod notebook ASUS zephyrus g15.Hrají většinou na cestách max 2-3 hodiny denně. Teď budu 2 měsíce doma na jednom místě a plánuji u her sedět celé dny a noci a rad bych něčím pomohl notebooku s chlazením, proto se ptám mají chladicí podložky smysl? Popřípadě máte přímo s nějakou zkušenosti a doporučili by jste mi nějakou?

Odpovědi na otázku

nie, ano, nie.

Jen tím, že notebook bude mít dostatek vzduchu díky mřížce na přídavném chlazení, tak ano, určitě má

Chladící podložky nemají smysl, protože reálně skoro vúbec nechladí. Jedině. že bys chtěl používat ntb v peřinách, tak potom to má smysl, díky tomu, že je to tvrdá podložka, protože ti oddělí ntb od peřin a tím nedojde k ucpání nasávacích otvorú peřinou.

ma to asi taky zmysel, ako fukat na ihlu a kolko vzduchu prejde okom ihly. Keby si nepochopil, tak 95% fukaneho vzduchu sa nedostane kam ma.

to si pleties s bibliou :) Evanjelium Podľa Lukáša: "To skôr prejde ťava uchom ihly, ako boháč vstúpi do Božieho kráľovstva" a samozrejme nemal pravdu. Bohaci sa maju dobre aj tu v tomto zivote a budu sa mat dobre aj v tom dalsom. Lukas len oyebaval.

tak ja sa v tejto sektarskej literature nevyznam.

Chladící podložka pomůže s přísunem vzduchu. Stačí to podložit cimkoli co udělá vic prostoru pro airflow. Ja mám laptop často zavřený ve vertikálním stojánku. Tam chladí nejlépe. Zezadu má volný vstup. Stejne zezhora kde vyfukuje. Stejně to funguje když je překlopený v režimu prezentace nebo stanu.

A) Chladiaca podložka je vhodná akurát na to, aby sa zlepšil sklon klávesnice do ergonomickejšej polohy.B) NB si berie vzduch zospodu, preto musí tam mať potrebný priestor.C) Podložka má pomerne veľké, ale !pomalobežné" vetráky, ktoré nedodajú potrebné množstvo vzduchu.D) Podložka tak bude "chladiť" spodný kryt a len malé množstvo vzduchu sa dostane do NB. Na to, aby si dostal celý objem do NB, musel by si na podložke vytvoriť cestu, aby všetko šlo do NB - čo je iracionálne.E) Podložka zároveň bude nasávať i bordel spod seba a pchať (čiastočne do NB - skôr ho upcháš.Ako účinný zdroj chladenia je podložka zbytočnosť. To skôr si zabezpeč dostatočný priestor pod NB, vyčisti vnútro NB, prípadne podtaktuj NB (menšia tepelná záťaž).

Tzv. "chladící" podložky jen maximálně ženou okolní vzduch na spodek notebooku. To má minimální efekt. Jo, s Peltierem by se ten spodek o něco ochladil, ale to jsem v nabídce krámů neviděl.Jediný smysl je, když to máš v duchně, aby se ti nezacpaly větrací otvory, ale k tomu stačí mnohem levnější kuchyňské prkénko, nebo Atlas světa v knižním provedení.

Pokud se moc hřeje, že to ovlivňuje výkon, tak vyčistit chladič. Noťas je dost dobrej vysavač a pračka vzduchu v jednom :)