» Poradna » Notebooky

Chladící deska

Dobrý den kamarádka si pořídila na notebook omylem chladici desku na laptop.Z jedné strany je menší o 3 cm na délku.Ovlivní to funkci desky na notebook a vystačí to na notebook?Dekuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Pokud si ji koupila omylem, tak ať ji vrátí a neřeší rozměry, ne?

a ked ju kupila umyselne, tak nech to vrati a neriesi rozmery, lebo chladiaca podlozka pod notebook je placebo.

Úplné placebo ne, ale ty zázraky, co od toho většina majitelů 100+ stupňových opékačů očekává, to opravdu neumí.

mam otestovane HP Omen otvoreny odspodu, 20€ podlozka -1°C, 40cm stojanovy izbovy ventilator -25°C. To -25 bolo (presne nepamatam) ale okolo 70, tak to je pre predstavu kolko vzduchu do takeho "herneho" notebooku treba napumpovat, aby to chladilo.

Však píši, že to zázraky neumí. U herních hovad navíc většinou snížení teploty vede jen k tomu, že NTB zkusí zvednout takty / napětí (výkon) za cenu, že teplota stejně bude tam, kde byla. Výrobci si prostě posunuli teplotní limity na těch +-100°C a nižší teplota pro ně znamená jen prostor, který mohou využít.Moje drahá polovička má doma na homeoffice pracovní HP Elitebook, který je podle všeho vadný (spíš je vadné jejich korporátní IT oddělení někde na druhé straně světa, které do toho není schopné ani po opakovaných upozornění na žlutou zeď ve správci zařízení nainstalovat všechny ovladače). Takže ten sráč neustále hučel jak turbína a přehříval se. Na podložce se dvěma 120mm větráky na 5V (sotva se točí, takže nejsou slyšet) se ale uchladí a je ticho.Popisovaná situace ale není herní zátěž 90-100% na CPU+GPU hodiny v kuse, kde nepomůže ani svěcená voda. Kdo očekává, že když vystaví rozpálený topinkovač jemnému vánku, že bude dělat mražené topinky, je dost naivní.

A povědztě mi Kefalín, čo si představujete pod takým henten " kamarádka si pořídila na notebook omylem chladicí desku na laptop. Notebook je dtto laptop a deska není podložka. Zbývající viz Wkan, roob.

Tak ma stastie, ze si omylom nekupila varnu dosku.

.... šťastný to pár. Ona objednává, on pak píše do poradny. Obojí nic/moc.

Jaký je podle tebe rozdíl mezi notebookem a laptopem?