Chladic u procesoru

Dobry den kdyz chci vymenit jednojadrovy procesor za dvoujadrovy musim vymenit i chladic nebo nemusim konkretne AMD socketAM2?

Odpovědi na otázku

Ty máš chladič u procesoru? Já ho mám na procesoru, položený vedle něj jaksi neplní svou funkci. Jinak pokud je to stejný socket (neměníš základovku), tak chladič může zůstat původní.

Zalezi na tom o jaky CPU se jedna a jaky je ten puvodni. Procesory s vetsi vykonovou ztratou pouzivaji chladice s medenym jadrem, kvuli lepsimu odvodu tepla z povrchu soucastky.