Chladič pro LGA 1366

Po roce se jinak kvalitní chladič Zalman CNPS10X Extreme stal hlučným, pravděpodobně vinou ventilátoru s kuličkovými ložisky, která zvýšila vůli vůči ose. Reklamaci uplatním, ale použiji jej potom v druhém PC. Teď zvažuji jeho nástupce, buď Noctua NH-D14, který má plus v chlazení čipsetu a mosfetů, nebo Corsair Hydro Series H80/H60, který má velké plus proti Noctua v nárocích na prostor. Jde mi především o tichý provoz bez zátěže.

Odpovědi na otázku

A co třeba Gelid Solution Tranquillo rev.2 v poměru výkon/cena je myslím vynikající.

Test ještě první revize zde: http://jdem.cz/s6m46...

tak koupit okamžitě jiný ventilátor, proč nový chladič ? taky mám Zalmaňáka a je super, s jedinou výtkou, a to byla ta instalace s tou zadní backplate, něco tak po* * ného jsem neviděl, při tý instalaci jsem pěkně zkusil, nakonec jsem tam nedával jednu podpěru a namontoval to bez ní, drží to, ale to fakt vymyslel někdo kdo nemyslí, potom ale maximální spokojenost

Dá sa chladiť aj pasívne treba zabespečiť dostatočne vetranie skrine a je to. Nemusíš riešiť výmenu ventilátora.Sleduj si teplotu procesora, I7sa zahrievajú o niečo viac typujem tak do 70 stupnov v záťaži pri boxovom chladiči.ak ti pri práci nepresahuje túto teplotu tak to nemusíš riešiť výmenov chladiča.Ja osobne mám chladič Coolermaster V6GT A na procesor PhenomII 965 som ihneď vymenil oba ventilátory za 900ot/min.tak sa stal nepočutelný.Treba trochu skúštať a experimentovať.

Pokud se Vam (nikoli neopravnene) zda byt NH-D14 prilis prostorove vyznamna, pak s klidem pouzijte 120mm model od stejneho vyrobce.
Neni od veci se trochu rozepsat o dalsim HW, at se to da vubec nejak celkove posoudit. :o)

Nakonec jsem zvolil NH-D14, akorát se vešel i s pamětmi Patriot Viper, které výrobce považuje za nekompatibilní. Zalman CNPS10X Extreme má nevyměnitelný ventilátor z důvodu napájení, které tam vadí http://en.expreview.com/img/2009/06/11/zalman_cnp... ... . Šlo mi hlavně o nízkou hlučnost při topícím i7 - 920. Teď zase zjišťuji hlučnost zdroje :D. 135 mm ventilátor.

:o))) Vyborne!
No pokud se NH14 vejde (coz neni zdaleka samozrejme), je to jiste idealni, coz jste myslim poslechem uz overil.
I v tom zdroji by sel fan vymenit, ale ve 135mm (misto obligatnich 120mm/140mm) spatruju docela problem.

Zdroj je Coolermaster Real Power Pro 850W a ventilátor Young Lin Tech DFS132512H, opravdu nevím, kde jej sehnat.

http://www.xbitlabs.com/images/other/1000w-psu-ro... ...