» Poradna » Notebooky

Chladič notebooku nedrží

Dobrý den, při přepastování notebooku jsem zjistil, že jeden ze šroubů držící chladič na procesur nedrží v základní desce. A při rozebrání a opětovném složení se mi asi podařilo vytrhnout další. Takže chladič teď drží pouze na dvou šroubech. Samozřejmě je to poznat na teplotách.https://ibb.co/hCSkZhtNapadlo mě koupit thermal pad a dát ho na chladič s tím, že by vyšší přítlak zajistil samotný kryt notebooku. Pak jsem ještě našel tohle https://www.czc.cz/arctic-silver-thermal-adh... , čímž bych možná mohl ty šrouby přilepi k základní desce.Napadá vás ještě nějaké jiné řešení? Případně jaké zvolit.

Odpovědi na otázku

Narobil si viacej škody ako osohu! Radšej sa zameraj na to, aby si tie skrutky a ich uchytenie dostal napevno do dosky. Alebo prípadne chod do servisu, alebo kúp novú dosku.Len ma zaráža - načo si prepastovával NB. Pokiaľ nemal 5 a viac rokov - tak si to robil zbytočne (a výsledok máš na stole).

vcera som tu mal grafiku MSI nvidia 970. V zatazi mala 92-95 stupnov, heatpipes a rebrovanie chladica vlazne.. co odporucas v tomto pripade?

Zvětšit díru mezi notebookem a stolem z 1mm škvíry na 2-3cm a teplota klesna o 5-10°C a když to uděláš chladící podložkou tak o dalších 5-10°C a máš po problému...

Konečně se ukázalo, k čemu je móda "přepastování" dobrá: aby si méně zruční odpravili počítač a museli koupit nový Vytržené matice byly původně zalisované ve spodní části krytu NTB, ne v základové desce. Jestli už chceš něco lepit, tak matice zpět kam patří.

Očekával jsem, že si někdo rýpne, ale aspoň nějaký nápad tam je. Spodní kryt notebook je jenom kryt, všechno ostatní je přidělané jako pod klávesnicí.Rozumím kam míříte s vlisovanými maticemi, ale tak jsou možná přichyceny panty a spodní kryt notebooku. Matice u GPU jsou skutečně z druhé strany základní desky, ale matice u procesoru jsou vyfocené přímo na fotce. Na druhé straně už nic není, akorát díra na šroub.Kolega v práci má jeden šroub urvaný také a to s tím ani nic nedělal. Tady jsem našel další případ:https://forums.tomsguide.com/threads/asus-rog-gl-502-l...

Prostě nevíš, co děláš. To je sumarizace tvého pokusu.

Kdo nepastuje není In. Ono těm pastýřům ještě nedošlo, že je třeba vyčistit chladicí žebra a ventilátor.

Přitáhni to eskapáskou

Dobrý den.Bohužel platíte za víru ve fámu.Obecně je tak zvané "přepastování" považováno za důležité. Je,asi stejně jako když budete pro zlepšení chlazení praktikovat woo doo nebo vonné byliny.Opravuji desky noteboků již 15 let.Všiml jsem si,že třeba desky ntb.Fujitsu-Siemens měly svého času problém s vytržením upevňovacích sloupků.Pomoc snadná,připájet zpět.Výrobce to tak měl, ale antiekologický bezolovnatý cín nevydržel.Jak je va Vašem případě řešeno připevnění sloupků??Řešení určitě vymyslíme.Přeji hezký den.

Prepastovanie zmysel ma, pokial to robi skusena osoba a pouzije teplovodivu pastu s lepsimi vlastnostami ako povodne pouzita.

Přepastování výrazně pomohlo teplotám na grafice. Co se týče uchycení šroubů, to bylo nejspíš vlisované nebo připájené do základní desky viz.: https://ibb.co/hCSkZhtNa druhé straně ty matice normálně drží na základní desce.Nejde o to, že by se ten notebook nějak vypínal nebo přehříval, ale prostě dvě jádra mají teplotu 73 - 75°°C, jedno 82 °C a poslední 87 °C při stejné zátěži všech jader. Jinak tenhle notebook moc netrpí na zanášení pasivu, ten jsem vyfoukl jednou za rok a skoro nic tam nebylo.

Vypadá to jako zapájené do desky. On ten bezolovnatý cín ho_no vydrží. Vyzkoušel bych to tam znovu zapájet, pokud máš vybavení.

Njn, nejspíš budete muset splašit o trošku delší šroubky, k nim placatý matičky a nevodivý podložky. Vymontovat opatrně desku z ntb a matičky s podložkama dát zespodu desky. Ale jak na to koukám, bylo by lepší kdybyste to odnesl do servisu nebo nějakýmu zručnějšímu kámošovi, neboť byste to mohl dojebat víc než je to teď. Nic ve zlým, každej není "kutil", ale aspoň už se nebudete pokoušet "opravovat" něco, co fungovalo.

mám NTB z r 2011 (herní L770-118) nikdy jsem nepřepastovával pouze profukuji v 2-3 týdenních intervalech a kvartálně otevřu NTB a očistím žebroví zevnitř. Co se týče teplot toto čištění mi sníží teploty v zátěži o cca 5-10°C, ale přesto se stávalo, že se po delší době zátěže vypnul. Před měsícem jsem si s tím hrál a podle nějaké rady jsem zkusil snížit max výkon CPU na 95%, výkonový rozdíl téměř neznatelný, teploty v zátěži nižší o 20°C ať je doba zátěže jakkoliv dlouhá.