Chladič do mini-ITX

Dobrý den rád bych se zeptal jestli někdo nevíte o nějakém dobrém chladiči na procesor do Silverstone Raven Z druhé generace?

Odpovědi na otázku

aký CPU?

Intel 6600K

"podpora CPU chladiča do výšky 83 mm". To myslíš vážne že máš i5-6600K v zapalkovej škatuľke? Nechápem ľudí čo si kupujú všetko krpaté. Niet nad ATX dosku aj case. Dosť portov, dosť miesta... Mal si si kúpiť niečo nad 44x48x22 a mohol by si s prehľadom dať FERA2. Veď máš taktovací CPU a s 8cm chladičom si to ani neviem na zákl. taktoch predstaviť. Do 8cm podľa mňa max i5-S

83mm měla první verze. On píše o druhé. Ta má limit dokonce jen 58mm, je totiž ještě skoro o 2cm užší:http://www.silverstonetek.com/raven/products/index.php

asi má malý byt . Nie som megaloman, ale vôbec nechápem zmysel mini (všetkého). Ako vidím aj Zalman Z11 Plus je nie drahá a vojde do nej asi aj 20cm vysoký chladič a kable sa nemusia tesniť

To jako vážně chceš koupit drahý taktovatelný CPU do bedny, kam nejde nacpat slušný CPU chladič a tedy nejde využít to, za co si připlácíš? Jaký to má smysl?Do 58mm (limit chladiče CPU dle výrobce) se toho moc nevejde. Většina toho není dělána ani na to, aby chladila obyčejné i5, natož káčko. Většina jich má uvedeno max. 65W TDP. i5-6600K bez taktování uvádí 95W a po OC má jistě ještě vyšší. Dost pochybuji, že některý z těch, kde to výrobce neuvádí, je dělaná na to, aby uchladil přes 100W zbytkového tepla. Ale můžeš risknout toto:http://www.czc.cz/scythe-scbsk-2100-big-shu... Osobně bych tam káčko necpal a to hned z několika důvodů:1. Pokud se nebude taktovat, jsou to peníze do kanálu.2. Nepůjde pořádně uchladit, takže platí 1.3. V reálném provozu je přínos OC minimální, je to jen drahá sranda.S obyčejným i5-6500, které má TDP jen 65W, nebudeš mít žádný problém.

A úplně ideální CPU do těchto beden jsou ty, které mají "T" na konci. To je úplně jiný konec než "K", co tam chceš nacpat ty. Mají TDP jen 35W a jsou tedy vhodné tam, kde je problém s efektivním chlazením. Dělají se i5-6400T, i5-6500T a i5-6600T. Případně ještě i7-6700T (i3 tě předpokládám nezajímají vůbec).

aj s 65 W podľa mňa to tiché nebude. Malý chladič, úzke lopatky ventilátora, takže asi často pôjde na max a 33dbm je už asi celkom dosť. Radšej FERA2, FD R5 a má aj ticho