» Poradna » Notebooky

Chladiaca podložka

Dobrý den mám problem s hučiacimi ventilátormi o nooteboku ventilátor ide na 3000 rpm je to vela alebo nie taketo otáčky má pri teplotách 62stupnov.Už som menil 2 venitolátori.Tak sa chcem spítat či by pomohla chladiaca podložka keby som kupil,či sa zmenia otáčky ventilátora a tým aj opotrebenie aby som zase nemusel menit dakujem za každu odpoved

Odpovědi na otázku

jedná sa o nooteok asus x550v má 3 roky ,neni vnom žiadny prach a pastu som menil pred polrokom .

Na notebook ma dobru teplotu... a keď chceš tak si kup Zalman ZM-NC3/https://www.alza.sk/zalman-zm-nc3-d344207.htm túto istú podložku mam pod Acer Aspire E1-571G a v zátaži max 70 stupňov Celzia

Ovela vacsi problem, je tvoj pisomny prejav.

ide mi o tie otáčky su velke alebo nie nechcem aby odišiel 3 ventilátor už ..

Notes není na hry nebo náročnou (výkonově) práci. Pokud ti doposud pouze 3x odešel ventilátor, máš ještě štěstí - příště to už upečeš...Co takhle raději zjistit, co (jaký proces) to způsobuje (vysoké vytížení CPU >> vysokou teplotu) ? Ha??

ako to zistím a ako to opravim ?

teploty nemám vostoke možno preto že ide vetrák na maximum pri hrani mám 65 stupnov celozia pri običajnom surfovani na nete tak 43 stupnov.Len neviem či tam neodišiel daky regulátor tých otáčok toho ventilátora alebo možno je chyba v biose ktorý som preinštaloval ?

alebo je možno ten problém že v speedfane mám nastavane varovnu teplotu na 50 stupnov a tak sa mi zda že ked teplota prekroči 50stupnov čo je ta varovná tak ventilátor ide na 100% a možno preto sa opotreboval ? neviem fakt :(

a ked priložim tomu ocho počujem ako ten vetrák ide rýchlo, aj ked nemusi ,a ide stále aj ked mám teras teploty 20stupnov čo pozerám na speedfane :(

Procesor? A pouhých 20 °C? Leda tak při vypnutým notebooku. Jsou tyto možnosti:1. Díváš se na něco jinýho2. SpeedFan ukazuje hovadiny, protože:2a. - nezná (nepodporuje) Tvou základní desku2b. - nemáš nainstalovány správné ovladače základní desky (čipsetu), aby SpeedFan mohl správně detekovat integrovaná zařízení (včetně čidel teploty)

jj už som si stiahol HW monitor ukazuje mi tam 48 stupnov otáčky ventilátora min 2000 a maximálne 2700 RPM

Aktualizuj BIOS. Zrovna regulace ventilátoru chlazení je to, co se novějšími verzemi BIOSu často opravuje.

odkial by som ho mal stiahnut prosim ?

https://www.asus.com/nz/support/Download/3/516... tu su dake 3 biosi ale tak sa mi zdá že stýchto mám ten najvnovší.

3700 RPM ventilátor otáčky a 68 stupnov je to vela tie otáčky ?

Je. Stáhni si CPU-Z: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html a podívej se na kartu Mainboard. Jakou verzi BIOSu tam najdeš napsanou?

22.1 2014 217 verziu

Hm, tak nezbývá než sundat chladič, očistit jeho dosedací plochu i pouzdro procesoru od staré teplovodivé pasty a nanést tenkou vrstvičku pasty nové.