Chladenie k i7 7700k

Stačí na uchladenie i7 7700k artic freezer 13?

Odpovědi na otázku

Stačit stačí, ale neměl bys na něco lepšího? https://www.alza.cz/silentiumpc-fera-3-he1224...

Ten chladič by som dával už ku každému CPU okrem AM1 platformy a popr. Intel-T/S CPU. Aj keby šlo o G4560, tak sa oplatí, lebo cena nízka a v prípade výmeny za i5K (aj keby bez OC) stále bude chladič dostatočný a u 65W CPU to musí uchladiť aj pri 550 RPM

A prečo ? ty si obchodný zastupca ? Procesor má TDP 65W ! A ty hovoríš , že jediná spása je chladič s TDP až 180W ! Prečo iba 3 x výkonnejší ? prečo nie 4 x výkonnejší. Nie je paradox , že ako klesá TDP procesorov tak stúpa TDP chladičov ? Pokial nekydnete na dosku 3/4 kilový kusisko hlinníka je to vždy málo ?

Nie som zástupca, ale zvykol som si na neho a v prípade upgrade na žravejší CPU nemusí meniť chladič

A ak kritizuješ mňa, prečo nie aj Lokomotivu?

lebo on je stratený prípad , ty si rešpektuješ iný názor. PS. Ja registrujem im znižovanie TDP u procesorov , ak to porovnáš za posledných 4-5 rokov , je to o stovky %. 65W , veď to je smiešna hodnota ....pamätám na 180% obludu , a bol to iba taký mľandriak.

Lokomotiva je stratený prípad? Veď je to odborníčka na slovo vzatá (fakt klobúk dole pred jej znalosťami). TDP dole nejde o stovky %. Pri znížení z 88 na 65W ide o zníženie o 26%. Viem, že 180W chladič na 65W je overkill, ale jeho cena je minimálna a nie je nutné ho meniť ani pri zmene na i7-6900X (hádam neprejde na i9-7940X), 65W CPU musí uchladiť na 500 RPM a môže mať LN PC

Na taktovanie stačí?

Limit má 180W, čo by malo stačiť

Freezer 33 je lepší, ale pokud chceš taktovat, stejně bude nutný delid.

Stačí?nie je hlučný?

A kolik "dredů" ještě bude? Ano, STAČÍ! Doporučuji nadále nekrmit, jen za květen "stihl" cca 9 "dredů" o imaginární sestavě.

Jenže to jsem já a já jsem od té sestavy ODSTOUPIL,protože to bylo pomalé a taktování?MOŽNÉ JENOM PO POŘÍZENÍ TEKUTÉHO DUSÍKU a nebo to taktování nikdy nebude ono akorát bude malé.Paměti také nic moc.Celkově je to pomalejší než INTEL.Ale ano má hodně jader atd...takže se na to zaměřila další obět AMD.

Cože to?!

"+" Když si je dává sám, tak také přispěji.http://www.zive.cz/poradna/amd-ryzen-7-1800x... - Poirotem oblíbené buňky už stačily vychcípat.

Neměl by někdo superpočítač s AI, aby mi to pomohl rozšifrovat? Já to nechápu..

??

To je vlastně Freezer 7 Pro s pipinou navíc a horším větrákem, nebo se pletu? Na základní přetaktování to stačí (čti s obyčejnou deskou do 3 000 Kč). Co máš za bednu a jak řešíš průtok vzduchu?

Honzo obyčejná deska v žádném případě taktovalo se v Mironetu a potíže uplně šílené...

Základním přetaktováním se rozumí nastavit všechna jádra na Turbo - tedy 4,5 GHz.

Jenom základní?Tak to asi ano.Na to by nepotřeboval ten tekutý dusík,bude to běhat i s normálním kvalitním chlazením,ale pokud by šel na víc tak by to mít musel ten dusík.

Na to jsi přišel jak?Většina kusů se solidním chladičem dá při napětí 1,35 V mezi 4,6 až 4,7 GHz úplně v pohodě. Delid netřeba. K chlazení netřeba žádný dusík, žádné hélium, žádný suchý led. Pouze a jenom je potřeba mít kvalitní skříň, dobrý průtok vzduchu a chladič okolo 1 500 Kč (Ninja 4, Raijintek Tisis, Noctua U12, SPC Grandis 2...), zdroj o normálního výrobce a vyhrát si s nastavením.

A samozřejmě rozumná deska.

hmm,tak to bys měl jít tedy pracovat do mironetu tam tohle co píšeš neumějí udělat a musí zvyšovat napětí atd.ani paměti 6x dodané různé druhy jim na tom nechodí po přetaktování na maximální danou rychlost atd.neumějí nic tam.

By mě nezaplatili, a pokud by zaplatily, tak by ceny koncové ceny produktů narostly nad konkurenceschopnou mez.Můžeš prosím vypsat kompletní konfiguraci?

Asi tak...já s Noctuou U12..jedu pochopitelně bez delidu na 4,6GHz na napětí 1,28 V. A že bych pociťoval nějaký přehrávání? Ne. Venku bylo 37 ve stínu a CPU nešlo nad 80. A to mám celkem mizerný kousek...věřím, že 90 procent i7 7700K na tom budou lépe.

Tak to máš problém s prehrievaním, ktorý poslednú dobu Intel. Ja mám starší Intel i7 6700K 4,4-4,5 GHz a teplota nepresiahla 65-68 Celzia pri maximálnej záťaží teraz v horúčavách.

Ale houby 80 je v pohodě....dej si to na 4,6 a pak kritizuj.

Akým programom sleduješ teploty cpu?Ako počasie môže ovplyvnit teploty cpu?

"...Ako počasie môže ovplyvnit teploty cpu?..."Nejen že zakládáš kvůli imaginární sestavě nekonečná množství vláken, ale prokazuješ jak jsi naprosto nevzdělaný a jak ani logické myšlení ti vůbec nefunguje! Hlavně že aspoň vegetativní funkce ještě fungují.

Aida64 aj software od Asus dosky AI Suite.

Ten ventilátor stačí, ale taktovať zrejme nebudeš nie? Intel neodporúča taktovať i7 7700K kvôli prehrievaniu: http://wccftech.com/intel-i7-7700k-owners-flo...