Chladenie 6 ventilatorov

Kupil som si 6 ventilatorov - 2 dozadu, 2 dopredu a 2 na chipset. na doske mam len dva konektory na pripojenie ventilatorov. Ako pripojit vsetkych 6 ? Aby mali aj vykon.... Je mozne ich aj nejako softwarovo alebo inak kontrolovat ci idu???Pocitac chcem pouzit ako server, preto take chladenie... Dakujem za vase navrhy a radi.

Odpovědi na otázku

NA tvoji otazku ti muzu poradit jen regulator otacek napr.:http://www.czechcomputer.cz/fulltext.jsp co to proboha bude za server ze ho chces tak chladit ?? Ale budiz. (pripada mi to jako hloupost)Chtel jsem jen podotknout prkrasny vyrok, ktery jasne hovori za vse. "Co se toci, se jednou zastaavi"

neeeee regulator to nemoze byt, bo bude v servrovni a kazdy sa s tym moze hrat :( , tymi siestimi je vyriesene skoro vsetko.... prievan v skrini... chladenie HDD atd. atd....fakt neni iny sposob?? pls pomozte

sak si kup redukciu molex-fan alebo nejaku rozdvojku na 2 fany, moznosti je x, alebo si to ubastli sam, popripajat tie zvysne 4 vent. na 12v snad neni taky problem

no presne toto som chcel pocut.... proste to mozem pripojit na tu 1 koncovku co je pre napr. cdromku , hdd 12V, aj ostatne 4 ?? bude to tahat normalne... musi to byt paralelne??? vsetky 4 na 1 koncovku??? zbastlim si to uz sam ....vdaka :)

Obávám se, že když máš potřebu se ptát na takovou pitominku, tak by jsi do toho neměl vůbec rejpat. Nemáš ani základní ponětí o elektrice a mohl by jsi něco zmastit. Nic ve zlém, nikdo nemůže vědět všechno (to jenom pitomci si myslí, že ano), ale švec by měl šít boty...

No, podle me je uplne zbytecne cpat do PC at uz je to server, tolik ventilatoru.Bude to hlucne, a budes asi muset casto "luxovat", protoze to bude fungiovat jako lapac prachu s turbopohonem.Co tam mas za disky, procesor atd, ze potrebujes v casu vitr jako pri hurikanu?Jinak regulator otacek bych doporucoval spis, protoze pokud pripojis vetracky na 12V ze zdroje nebudes moci ridit otacky, a bude to delat zvuk asi jako startujici letadlo.Jeste k tomu regulatoru, kdyz ho das do 5.25" slotu, muzes ho posunout vic dovnitr a nechat tam plastovou zaslepku, a nikdo ho neuvidi.Je to jen takovy napad...

Core 2 Duo E6300, 2GB ram 800 Mhz, 2x 500 GB SATA2 16 MB, proste v celku masina.... , ked bude zatazena bude vydavat dost velke teplo... preto take chladenie...., najma disky byvaju dost teple... 2 ventilatory s predu ich maju chladit... 2 hnaju teplo von a 2 su na chipsetoch....hluk nebude vadit vobec.... vsak bude v servrovni...tak ako ich zapojit??

Nechápu nad čím tu bádáš. Píšeš, že si to zbastlíš sám, tak to zbastli. Zapoj je všechny paralelně na 12V na MOLEX pro CD romku, nebo na kterýkoli volný konektor, kde je žlutý a černý drát.

nebo si kup tohle http://www.alza.cz/redukce-napajeni-pro-1x-4... or-chladic-5v-a-2x-3pin-konektor-chladic-12v-d58262.htm

nikto mi to nepotvrdil ci to tak moze byt.... ok vdaka.... urobim to tak

+ doplnujuca otazka.... ako pripojim (na ake farby) ventilator na 5V a 12 V... ked bude na 5V "vydrzi" ist teoreticky dlhsie??..vdaka

Samozrejme ze je muzes zapojit na MOLEX ale evidentne nemas vubec tuseni co ti ten proud vzduchu ktery takto vytvoris bude delat a jak se bude chovat.DEMOSTRACE:* 2x ve predu (dole) budou studeny vzduch nasavat - OK* 2x v zadu (co nejvys (pokud to neni desktop)) budou teply vzduch vyhanet ven - OK* 2x na chipsetu budou vzduch vyhanet smerem od desky ven tzn.: na protejsi stranu skrine o kterou se bude teply vzduch tristit vsemi smery.A tu se dostavame k tomu problemu teply vzdzuch vyhnany od chipsetu bbude srazen vhanejicim studenym vzduchwem a bude nasledne odsavan ze skrine ven (cili ucinnost tohoto reseni nam razem spadla a mnoho procent dolu). V tomto velmi zjednodusenem prikalde jsem schvalne opomenul chladic na procesoru (ktery je v nasem pripade invertni) cili zene (teplejsi vzduch od chipsetu) na zebra chladice k procesoru.Jako dalsi aspekt nutno uvest chladic zdroje, pokud mame 120mm chladic na zdroji dolu (jako silent) je nase situace opet o neco malo komplikovanejsi. O problematice termiky v pc skrini samozrejme muzem polemizovat velmi dlouho.Nicmene muj vlastni nazor na 6 chladicu mit pustene na max. otacky v tomto ci jakemkoli jinem pripade vidim jako velkou neuvazenost.

chladic zdroja mam 12mm silent.... no ale musim chladic chipset, takze s tym nic nenarobim.... takze bude asi lepsie tie 2 predne a 2 zadne dat na 5V.... ci nejak inak pokombinovat??a treba chladit aj ramky ??

Na 5V mezi červený a černý, na 12V mezi žlutý a černý, na 5V pojede na menších otáčkách, tudíž menší průtok vzduchu. Jak dlouho vydrží záleží hlavně na ložiskách. Problematiku prouďení vzduchu ve skříni tady rozebral Tonic.

A nebylo by lepsi reseni dat velkej vetrak do boku? modifikace jde udelat na kazdy skrini a nestoji to ani moc usili.a jinak na RAM staci pasivni chladice, ktere se uz asi bezne dodavaji na modulech lepsich znacek.Jak psal Tonic je blbost mit tam sest vetraku a kazdej fouka nekam jinam.