CHEMIE - jak zapsat rovnici?

Jak by se dal zapsat tento jev:dusitan amonný se rozložil na dusík, oxid chromitý a vodu

Odpovědi na otázku

Jen dodám že dusitan amonný vzinkl zahříváním dichromanu amonného (to by se dalotaky nějak zapsat?)

Ja bych to napsal vetou, jakou jsi to napsal ty. Je to srozumitelnejsi nez nejaka rovnice.

Jo, jenže to musí být napsáno větou i rovnocí......

(NH4)2Cr2O7 (šipka) Cr2O3 + N2 + 4H2O

borec.... ja chemii nechapu, hlavne ty rovnice a nazvy.. neumim se to naucit a propadam... nejhorsi predmet ktery je

Dyt je to tak jednoduchy, nazvoslovi, je to jenom logika...

myslim ze ne.ematika je logika. chemie je otom se to našprtat zpaměti.

Neviem ako prisiel Enthusiast na to ze dusitan amonny obsahuje chrom.Dusitan amonny je NH4NO2 a za tepla sa rozlozí na N2 + 2(H2O).(NH4)2Cr2O7 je blbost

blbost je tvůj příspěvek, příště doporučuji lépe číst i první příspěvek, nikoli jen nadpis.Napsal jsem rovnici rozkladu (NH4)2Cr2O7 což je dvojchroman amonný na jeho rozkladné produkty. Rovnice přes dusitan, jakožto metastabilní produkt nemá smysl psát. Mimochodem, tato reakce se velmi často předvádí při výuce chemie v laboratoři a nazývá se "sopka", neboť dvojchromann při zahřívání doslova vyvrhuje velmi jemný zeleně zbarvený Cr2O3- analogie se sopečným výbuchem.

Díky moc