» Poradna » Počítačové sítě

Chello Light vs. Internet Express

Dobrý den,Můžete mi, prosím, někdo poradit?Stojím před otázkou, zda si pořídit Internet připojení Chello Light (1024/128) za 779,- Kč s DPH nebo Internet Express Ideal (2048/256) za 713,- Kč s DPH.Takto to vypadá lépe pro Internet Express, ale nevím, zda tam není nějaký jiný háček. Chello bylo často vyhlašováno jako jedno z nejvýhodnějších připojení, ale při tomto porovnání to tak nevypadá.Moc se neorientuji v takových detailech, které poskytovatelé Internetu moc neprezentují a nebo pouze hodně malým písmem někde pod čarou  Díky, Pavel

Odpovědi na otázku

Ja na tvym miste bych se Teleblbcum vyhnul na sto honu, pokud bych mel tu moznost [a mam :)] Mam tez chello a jsem rad ze mam.

neni prakticky rozdíl mezi 2048 a 1024 při surfování. k internet expressu je ale potřeba přičíst 300Kč za pevnou linku...

Příplatek je 300 minimálně, záleží na tarifu. Nechcete-li být závislý na pevné lince Telecomu, volte Chello. Také si myslím, že kabelovka bude kvalitnější. Udávaná rychlost u Telecomu je teoretická maximální (v reálu je vždy nižší), u kabelovky je to obvykle obráceně.

Dobrý den,pokud máte zájem, poskytnu Vám všechny možné informace o Chello Light a pokud budete chtít, měl bych tu pro Vás i nějaké slevy na něj.Kontaktujte mě na stanislav.vondrak@upc.czKdyž uvedete i telefonní číslo, na kterém Vás zastihnu, obratem Vám zavolám.

Poměr Download/Upload 8:1 !!!  Jak sa to dá v dnešní době rozumně vysvětlit?1. Těžiště je na downloadu, je jenom pár lidí, co posílá velké objemy (napr. dogo foto do labu).V tom případě nechápu. Těch pár lidí by snad tu komunikaci nezpomalilo...2. Mnoho lidí by posílalo velké objemy dat ven a brzdilo by komunikaci dovnitř.To znamená, že produkt je hodně omezen - právě o to, co by mnoho lidí potřebovalo...

Řeší to Booster, pak je poměr 4:1, což už není tak hrozné, ne?

A proč ne 1:1? Stále mi tam chybí rozumné vysvětlení.

protože to není technologicky možné, respektive je to drahé...

Mám Chello Light více než rok a při občasném měření rychlosti jsem zjistil nejnižší hodnotu nad 900/110 kb/s.Kolega má ADSL od Č.telecomu a někdy zjistil rychlost i pod 100 kb/s.

Rychlosti u Telecomu jsou zavádějící, záleží, jakou propustnost má telefonní ústředna. 2 roky jsem platila za 1024 a pak mi bylo řečeno, že jsem stejně nemohla nikdy využít více než 526, protože jsem napojená na starou ústřednu,Takto se chová Telecom, ani po urgencích nechtějí nic slyšet o vrácení zbytečně placených peněz za něco, co nejsou schopni poskytnout.Telecom nikdy ! Mám Chello light a jsem max. spokojená.Doporučuji zatlačit na UPC, dají slevu, třeba na 4 měsíce (já mám 25 %), ale alespoň něco.

no ja mam chello a pohoda.ale nezapomen pripocitat poplatky za telefon...