» Poradna » Programy

Chci se začít učit C# a C++

Zdravím,po dlouhodobém rozhodování jsem se rozhodl začít se učit C# a C++. Mám již sehnanou i literaturu a tak dále. Otázkou je, kterým začít. Je zde nějaká smysluplná výhoda, kterým jazykem bych měl začít, nebo je to jedno?Díky

Odpovědi na otázku

Je to jedno.

Díky

Jako začátečníkovi ti doporučím vyhnout se C++ a zůstaň jen u C#. Bude to pro studium jednodušší a najdeš více novějších tutoriálů a video návodů. Až si osvojíš základy programování a budeš mít nějakej rozumnej důvod učit se C++ tak se samozřejmě klidně vzdělávej dál.

Dobře, děkuji

Z tohoto výběru bych volil spíš C#, řekl bych že je jednodušší. Jeden příklad za všechny je například "objektový přístup do nižší úrovně". V C# je to vždy přes tečku .V C++ je to buď přes tečku . šipku -> a nebo čtyřtečku :: a liší se to v závislosti na tom z čeho do čeho přistupuješ a prostě musíš vědět kdy použít jedno a kdy to další.

Dobře. Díky za odpověď

Víš, asi bych ti doporučil do toho nejít. Když se sám nedokáže rozhodnout pro konkrétní jazyk, tak mám pocit že z hlavy nedokážeš sesmolit základní konstrukci programu.Pokud ti je však 9-15 let, což by tak odpovídalo typu dotazu, tak začni s C#. Pro běžné věci je praktičtější. C++ je příliš velký kanón.Co se týče učebnic tak si myslím, že je nesmyslné pro začátečníka-samouka kupovat složité, všeobjímající knihy. Viděl jsem knihu od Vystavěla - Kniha pro začátečníky a je polopaticky návodná na konkrétních a ucelených příkladech.

Debilnější odpověď jsem snad ještě neviděl xdddd

Rozhodně C# a tuplem pokud s objektovým programováním začínáš. Mraky dobrých tutorialů, učeben a dá se to učit poměrně snadno.

Díky za odpověď