» Poradna » Programy

Chci propojit repro od hifi věže s počítačm

Obracím se na tuto poradny s otázkou: Co je nutné udělat pro to, aby reproduktory od hifi věžě(v mém případě se jedná o značku Aiwa) šly zapojit do počítače? Pokusím se to přiblížit tak aby to bylo co nejvíc pochopitelné. Mám PC s reproduktory 5.1 a zvukovou kartu SoundBlaster Live!, nedávno jsme si pořídili jiný hifi systém místo stávající Aiwy, která fungovala už jen jako rádio a produkovala zvuk z TV, videa a DVD přehrávače, kazetový i CD přehrávač je u ní nefunkční. Reproduktory jsou, ale kvalitní a rád bych je proto propojil s počítačem a využíval je jako druhotné repro, byl bych rád, aby se dalo mezi 5.1 a 2.0(Aiwa) přepínat. Největší problém, ale je, že nevím jak reproduktory do PC zapojit, je k tomu snad určena nějaká speciální zvuk. karta, či nějaký druh zesilovače pro PC? Opravdu nevím a doufám, že někdo bude mít řešení pro mou situaci. Reproduktory mají zapojení přes drát, který je na konci "rozdvojený" a jeden drát, který je zakončen cinchem - podle mě zapojuje malý reproduktor na druhé straně reproduktoru, který má vytvářet dojem prostorového zvuku, na "staré" Aiwě se to zapojovalo do zdířky SURROUND SPEAKER. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně a že mi někdo poradíte, díky.

Odpovědi na otázku

Reproduktory od AIWY budou potrebovat alespon nejaky zesilovac (v nekterem starsim cisle amara byl stvebni navod na zesilovac pro dvoukanalove repro, ktery byl zabudovan do 5 1/4" pozice). Ta zdirka SURROUND SPEAKER je neco podobneho funkci WIDE - zavadi do pridavneho reproduktoru signal s ruzne "pokroucenou" fazi a ktery vytvarel dojem vetsiho prostoru.

Co je prosimte "Amara"?

Ne "Amara", ale "Amaro". Je to slangový výraz pro populární časopis pro elektroniku a amatérské vysílaání "Amatérské radio". Kdysi to byl téměř jediný dostupný zdroj informací o elektronice.

K tý TV si snad taky musel mít nějakej zesilovač ne? Tak to zapoj do něj.

Tu staru Aiwu pouzi ako zosilovac (ak ta Aiwa nema ziaden line-in vstup, tak ju budes musiet otvorit a napajkovat si na spravne miesta kablik s jack alebo cinch konektormi). Bez zosilovaca ti to nepojde.