» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chci normální dokumenty, ne ty OneDrive

Zdravím,V PC s Windows 10, kdy kliknu na ikonu tento počítač, tak vidím Stažené soubory, Vida, Dokumenty, Obrázky .... atd. Ale ty dokumenty a obrázky jsou ty z OneDrive složky a já tam potřebuji vidět ta "normální", ty offline.Když otevřu průzkumníka, tak v levém okně jsou připnuté kromě jiného Dokumenty a Obrázky a tam jsou ty offline, ale jak dolejc rozbalím Tento počítač, zase jsou tam ty OneDrive.Poraďte prosím někdo, jak mít všude ty offline?

Odpovědi na otázku

odinstaluj onedrive

To jsem zkusil, ale potom v "Tento počítač" nadále zůstaly složky Dokumenty a Obrázky ty z OneDrive, akorát s tím rozdílem, že když na ně kliknu nahlásí to, že cesta neexistuje.

A zkusil jsi na tyto složky kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Odebrat/Odstranit? Nemám to odzkoušené, zda-li tam toto je.

Tahle volba tam bohužel není.

Tak v tom případě použít registr od howtogeek http://www.howtogeek.com/225973/how-to-disable-one... :) .Stáhneš Remove OneDrive From File Explorer , rozbalíš např. na plochu a nahraješ dvojklikem do registru daný Hide OneDrive From File Explorer.reg (záleží pokud máš 32 nebo 64bit systém, tak dle toho vybereš správný reg soubor) .

Díky za radu,bohužel uvedený postup odstraní z levé části Průzkumníka Položku OneDrive, ale v položce Tento počítač nadále zůstanou Dokumenty a Obrázky odkazující do složky OneDrive. Nějaký nápad, jak to změnit na normální Dokumenty a Obrázky?

Pri instalacii windows sa to nastavuje treba aj čitat ne len klikat.......

To je právě to, při instalaci jsem jasně zvolil, že chci ukládat soubory pouze do PC, i v nastavení OneDrive je to tak nastaveno, ale přes to mi furt cpe ukládání do OneDrive.OneDrive jsem úplně odinstaloval, ale potřebuji do "Tento Počítač" dostat zástupce Dokumenty a Obrázky ty ze složky User, ale ať dělám co dělám, stále tam mám ty OneDrive i když je odinstalován.Zajímavé je, že na druhém PC to funguje jak má.

A těm zástupcům nejde ve vlastnostech změnit cesta??

Nejde, když dám vlastnosti, je tam vidět cesta C:\Users\ladin\OneDrive která je ovšem needitovatelná. Jedině někde v registrech, ale netuším kde.

Když chce mít soubory pouze v PC, tak proč se obtěžuješ s OneDrive to nechápu. Na soubory pouze na HDD, OneDrive nepotřebuješ.

Já se s OneDrive obtěžovat nechci. Ale když dám někde něco uložit a chci to uložit do dokumentů, tak mi to primárně otevře složku C:\Users\ladim\OneDrive\Dokumenty a já potřebuji, aby to otevřelo C:\Users\ladim\Dokumenty

A jaký SW ti to dělá? I v Oppicích si můžeš dát primární složku, případně tento PC a poslední lokaci. Ostatní programy s OneDrive neotravují vůbec. Dej screen co myslíš? A když já otevřu Dokumenty z Průzkumníka tak:http://abload.de/img/snap8700rvbaw.pnghttp://abload.de/img/snap870114bcr.pngv podstatě pouze torza některý programů, protože reálně je mám jinde:http://abload.de/img/snap8702h4aj7.pnga na fotky / skeny mám celý disk pouze pro ně:http://abload.de/img/snap870354x4a.png

Tady: http://www.making.cz/a.jpg a stejné je to u složky Obrázky.

Kristepane s tím jsi musel něco vyvádět. Nechceš to vrátit bodem obnovy nebo ze zálohy?

Tu chybu to hlásí proto, že jsem odinstaloval OneDrive. Když tam byl, tak to otevřelo složku Dokumenty v OneDrive.Nevyváděl jsem nic, je to čistá instalace od výrobce, už jsem jí zkoušel udělat i znovu, ale výsledek stejný.Nainstaloval jsem XX PC ale s tímhle jsem se ještě nesetkal.

Já nikde možnost oficiálně odinstalovat OneDrive nevidím, takže normální zásah to být nemohl. Tak si OS instaluj čistě plus ovladače k NB / ZD:http://abload.de/img/w10iso_asurz3a.gifnemám rád, aby mi kus disku zabíral nějaký balast pro obnovu u NB, zálohu si dělám sám:http://abload.de/img/w10ati16backup_asp6co... všude (obnova i základního OS je mnohem rychlejší než znova instalovat), a mám rád co v PC mám / nemám a jak to tam mám. Zkus to jinak.

Odinstalaci OneDrive jsem zkusil až po všech možných pokusech. Jinak odinstalace se prování ve složce, kde je nainstalován s parametrem Unistall.

V registru se dá přece vyhledávat (F3). Vzhledem k tomu, že máš Onedrive odinstalovaný, zadej do vyhledávání "onedrive" a všechny klíče co najdeš smaž. Sice to dá chvíli práce, ale určitě to zabere.

Tak jsem ti to našel, mění se to zde:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders--------------------------------------------------------------------------------------------------------------můžeš použít příkaz (cmd):reg.exe add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v Personal /t REG_SZ /d folder_new_location /fpříklad:reg.exe add"HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v Personal /t REG_SZ /d "c:\users\franta\dokumenty" /f

Nebo si stáhni tuto dávku a spusťhttp://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/358...

Oprava, ta je na plochu, na Dokumenty je tato http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/358...

Pro tento počítač to nejspíš bude v téhle větvi [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion ExplorerMyComputerNameSpace Ale jak tam poznat, co je co?

Díky, pomohl zásah do registrů! Dobrý tip.

To je "sranda" v tom registru je to správně. Když to zkusmo změním, tak se to změní všude, jen v "Tento Počítač" to zůstane vždy stejné.Jako by zajímalo už jen z principu jak to opravit.

Když na to máš čas, já tyhle drobnosti, pokud mi to třeba nějaký program podělá - což se dlouho nestalo, řeším právě obnovou. Za pár minut je PC v perfektním stavu, na pracovních bez debat. Řešení problémů nechávám lidem, kterým jsem platil za licenci.

Zdravím.Také jsem řešil stejný problém, s tím rozdílem, že jsem chtěl z existující adresář Onedrive\Dokumenty přesunout co by knihovnu na jiný disk, ale bohužel mi to napsalo chybovou hlášku, že to nelze provést.Vyřešil jsem to tak, že jsem v Regeditu vyhledal řetězec "...\Onedrive\Dokumenty" a nahradil jsem ho cestou ke stávajícím dokumentům (objeví se tam několikrát). Po restartu, odinstalování Ondrive a vymazání adresáře Onedrive v Users jsem v průzkumníku klikl na knihovnu Dokumenty v Průzkumníku a zahlásilo to, že složka neexistuje. Pravý klik na knihovnu Dokumenty a ve vlastnostech jsem už úspěšně mohl knihovnu přesunout...Doufám, že je to srozumitelné...

Dobrý den, odinstalujete OneDrive pomoci powershellu.http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/3...

Tak to nemám, když kliknu na Dokumenty nebo Obrázky mám tam ty co jsou normálně pod Userem. Osobně je mám prázdné, páč to nemám v OS co hledat, mám je rozděleny vlastním způsobem na fyzicky jiných discích. Zdar.

Dobrý den One Drive nechci aby víc napáchal škody jak by se zdálo,kdo ho chce nic proti tomu já jsem jenom "klasicky" uživatel děkuji V.