» Poradna » Programy

Chat pro sit s windows a linuxem

Zdravim,mame sit a na ni jsou uzivatele s windows98 a Mandrake linuxem.Poradite nekdo jak spolu muzeme komunikovat? Potrebujeme nejaky chatovaci program ktery bude spusten jak ve windows tak v linuxu. Pripadne jak se napojit na netmeeting z linuxu. Jde to vubec?Dik Petr

Odpovědi na otázku

Co se tyce komunikace ... co zkusit bud ICQ pokud chcete komunikovat ven, nebo neco napr. na zpusob talku (je-li klient take pro win32 ;))Jinak se pomerne zajimave `z dalky` jevi http://home.zcu.cz/~mtoman/talk.htm, ale nemel jsem zatim to stesti ...

na http://home.zcu.cz/~mtoman/talk.htm jsem se dival, ale je to jenom pro windows.Asi jsem se blbe vyjadril. Nechceme komunikovat ven. Jen mezi sebou na siti. Problem je ten,ze nekdo ma OS windows a nekdo zase linux. Jo a nemame zadnej server je to klasicka sit na tcp/ip kazdej uzivatel ma svoji IP adresu. Ty myslis ze takto by to slo pod ICQ. Pokud vim tak ten potrebuje server ne? Uz se tim zabyvam cca tyden a nic kloudneho jsem zatim nevymyslel. Dik Petr