» Poradna » Ostatní

Čez-jak na to

Dnes 17.března od 13.30 před Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR přesvědčovali členové a příznivci SDŽ–Strany důstojného života v čele s předsedkyní strany Janou Volfovou a členem předsednictva strany JUDr. Janem Rytířem, známým ochráncem lidí postižených vyděračskými praktikami ČEZu, proti novele energetického zákona. Plíživou novelkou několika paragrafů v tomto zákoně si chce ČEZ legalizovat vyděračské praktiky, které provádělo jeho komando a za které je v současné době více než 30 zaměstnanců dceřiné společnosti ČEZ trestně stíháno. Předsedkyně strany pak předala těm poslancům, kteří měli o naše stanovisko zájem, námi připravený pozměňovací návrh, který situaci řeší. Věříme, že alespoň někteří poslanci nejsou pod vlivem ČEZ a náš pozměňovací návrh projednají ve svých klubech a podpoří. Bohužel poslanců, kteří měli zájem se s našim pozměňovacím návrhem seznámit bylo jen velmi málo a tak prosíme, sledujte s námi tuto kausu a sledujte, kdo se skutečně zastane obyčejných lidí, kterým hrozí pokud bude novela přijata, pokračování ve vydírání , odjímání elektroměrů a jakákoliv zvůle ze strany polostátní firmy. Protože se to dotýká každého z nás, budeme i nadále proti novele bojovat.
Jana Volfová předsedkyně SDŽ

Pokud projde novela Energetického zákona, která je nyní ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, stanete se bezprávnými rukojmími ČEZu.

Stačí utržená plomba a povolený šroubek elektroměru (například v době kdy jste v zaměstnání) a budete nařčeni z neoprávněného odběru elektřiny bez možnosti odvolání se, s jedinou povinností platit nebo nebudete svítit.

Již nyní takovéto jednání ČEZu postihuje tisíce lidí! Průměrnou náhradu škody u případů JUDr. Jana Rytíře, které obhajuje, vyčísluje ČEZ na 352 000 Kč a některé rodiny jsou už dva roky bez elektřiny. Teď se ještě mohou bránit. Po schválení novely nám nezbude než zaplatit jakékoliv částky, které si ČEZ nadiktuje. Bez práva na obhajobu, vysvětlení, dovolání se spravedlnosti. Pokud nezaplatíme, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vzhledem k vaší osobě budu asi moc náročný, ale mám otázku: "Co má tento elaborát společného s kategorií "multimédia"?!"

Nejsi náročný,jeto i tvoje kategorie-v multimédiích to vyšlo,jako článek a je to pro zamyšlení nad arogancí multiprodeje el.proudu jak sis určitě všiml,

Ani multimédia nejdou bez életriky :)

Ano, podobnost například se zvukovou kartou v počítači, či videostřižnou je zcela nasnadě!
Myšlení u jedinců vašeho typu poněkud nepředpokládám, jsem pesimista.
Dosud jsem netušil, že se prodává "el. proud", co mi ušlo?

Ušlo ti toto:Nick: kasmar
Město: Nezdice
(Kraj): Plzeňský
Věk: 21 let
Icq: 284991537
Web: Doplním,pokud se domně nepřestaneš navážet.

Vše špatně! Whois je sice zajímavý nástroj, jen výsledkům musíte rozumět...

star77: nejsi Ty tak trochu chorobný na hlavu?

fotopark@fotopark.cz

nezklamal jsi. co to jako má být?

neznám nikoho, ani jsem nikde ve svém okolí neslyšel o nikom, koho by nějak "šikanovali" kvůli nějaké chybějící plombě a podobně. Chceš snad obhajovat zloděje co kradou elektřinu? Ano, je stejná zlodějna,jako když ti před barákem někdo ukradne auto. Odebírám elktřinu, tak za ní zaplatím, to je snad samozřejmost. Nevidím důvod mít slitování s našimi "spoluobčany" co ukradnou co se dá, včetně elektřiny. Jen ať si je pěkně podají.

Asi neumíš číst,jde o to že máš venku bednu s elměrem a někdo ti jen tak ze srandy utrhne plomby.Podle nové vyhlášky jsi podezřelý automaticky že kradeš TY.Bedna pochopitelně nesmí byt zamčená.To snad tušíš ne?A normálně zaplatíš určitý průměr za úplně někoho jiného.Tak to míní ČEZ udělat.Takže jde o VŠECHNY občany.

na a co že utrhne plombu, tak zavolám na ČEZ, že mi nějaký kretén tu plombu utrhl, přijedou, okouknou elektroměr jestli se tam někdo nevrtal, dají novou plombu a hotovo. Třeba si pak ještě zkontrolujou, jestli u tohoto odběrného místa nejsou nějaké podezřele velké změny v množství odebírané energie a tím to hasne.

To je jen tvoje naivní myšlenka. V reálu je to o tom, že sečtou odběry všech, zapojených na dané trafačce, porovnají to s celkovým odběrem na trafačce (tam mají svůj elektroměr) a rozdíl, např. únik proudu nekvalitní izolací, hezky zaplatíš! Dřív to bylo o tom, že rozdíly mezi načtenými odběry u zákazníků a celkovým odběrem šly do ztrát v síti. Teď to bude o tom, že ztráty zaplatí ten, nebo ti, co nemají v pořádku plomby. Jediná možnost, jak se chránit je, přemístit elektroměr tak, aby nebyl přístupný z veřejného pozemku, ale to u rekreačního objektu neprojde.