» Poradna » Web a internet

CETIN připojení

Může mi prosím někdo,kdo má připojení přes dráty CETINU říct jak je řešeno připojení do domu, pokud je v zemi před domem optika?Jaký GPON ONT je osazen a zda musí být za ním modem.Od prosince mám objednáno připojení a prý to bude trvat ještě 3 týdny než přijde nějaká parta co zafukuje optiku až do baráku. Tak to chci urychlit s možností zajištění vlastní firmy, která tyto optické trasy zakončuje.

Odpovědi na otázku

Tak tvoje firma asi nebude mít povoleno vrtat se v optice CETINu, ne?

no to je otázka jestli to musí být nějaký vyloženě smluvní partner a nebo stačí firma co to běžně dělá pro jiné společnosti.. Aktuálně je tam optika zahrabaná ze zaizolovaným koncem 20cm hluboko v hlíně. Ale prostě 2 měsíce čekat na připojení to už je jak z dob Telecomu. I když CETIN je vlastně takovej odřezek Telecomu/Eurotelu/O2...

Takto to vazne nefunguje... pockej nez prijde poskytovatel dokoncit trasu a doda ti sve ONT... a z tveho pohledu ONT=modem..