» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čeština do windows 10 - problém s instalací

Chtěl bych jsem se zeptat a vážně poradit. Aktualizoval jsem svůj notebook Lenovo z W8.1 na W10 Home. Obojí bylo v x64. po aktualizaci jsem chtěl stáhnout automaticky češtinu přes menu jazyků. Bohužel to začalo stahovat na jinou verzi automaticky a nikde jinde jsem zatím nenašel aspoň instalačko češtiny. Pokud někdo ví, jak na to nebo se někde najde ke stažení, budu jedině rád. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Český jazykový balíček pro Windows 10 64-bit je tady: http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/softw...

Děkuji. Ten jsem ovšem chtěl použít. Našel jsem ho někde i s návodem pro blbce, ale ukazovalo mi to, že už to je nainstalované. I přesto, že se ta původní instalace nezdařila - při stahování, když už byl balíček stažený, tak se nedal nainstalovat.

Návod na instalaci staženého jazykového balíčku pomocí lpksetup.exe je na https://www.youtube.com/watch

Děkuji. Ovšem mě se při načtení zobrazí vykřičník než zaškrtávací tlačítko.

Zkusil bych nejdřív odstranit české a jiné jazyky a potom je nainstalovat znovu.

OK. Tak tam zkusím dát čistou angličtinu a pak bych to zkusil znovu nainstalovat touto metodou.

Přidat nebo nastavit jazykové balíčky by mělo jít ve Windows 10 takto:1. Přejděte na Nastavení > Čas a jazyk > Oblast a jazyk.2. Vyberte Přidat jazyk.3. V seznamu vyberte jazyk, který chcete použít, a potom vyberte verzi oblasti, kterou chcete použít. Stahování začne okamžitě.

Zkusit bych udělat čistou instalaci Windows 10 (tj. odstranit původní upgradovanou a nainstalovat přímo čisté Windows 10 bez upgrade z Windows 8.1).

To se mi zase nechce. Nemám žádné velké úložiště náhradní a taky legálnost systému.

Ani 4 GB flashku (stačí pro vytvoření instalačního média Windows 10 v jakémkoliv jazyce)? To snad naženete ne, nebo je to až tak hrozný?

mě nejde o instalační médium, jde mi o data co v tom mám. a těch je víc jak 30GB asi tak

Pokud v notebooku byly legální Windows 8.1, je čistá instalace Windows 10 zcela legální.Licenční číslo pro instalaci Windows 10 je stejné jako pro Windows 8.1. U notebooků bývá licenční číslo uschováno v BIOSu a instalační program Windows 10 si ho sám načte. Instalace se spustí pomocí nástroje na stránce https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

OK dobrá. Tak já to zkusím klasicky, jak jste mi poslal a když tak toto.

Ještě možnost provést obnovení systému zpět na verzi Windows 8.1 a poté to zkusit znovu upgradovat na Windows 10.Návrat k systému Windows 8.1: 1. Přejděte do nabídky Všechna nastavení. 2. Vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení → Obnovení. 3. Klikněte na možnost Začít pod nadpisem Přejít zpět na systém Windows 8.1. 4. Pro návrat k systému Windows 8.1 postupujte podle pokynů na obrazovce.

Legálnost systému, tím myslíte co? Však jste provedl upgrade, licence se zapsala tak už máte na tomto zařízení legální Windows 10 a můžete je kdykoliv přeinstalovat, jak jako legálnost? Trochu lepšího vyjadřování by neuškodilo...

Nedivte se, takhle to dříve nebylo takže lidi mají obavy jak to přeinstalovat. Já své první desítky po upgradu taky přeinstalovával se zadáním klíče který samozřejmě vyhodil chybu...

No já leda udělal tu kravinu že jsem hodil při RTM ISO Home edici na Pro to ani nevím jak se mi sakra povedlo

O legálnost se nemusíte bát. Pokud došlo k legálnímu updatu, stačí při instalaci políčko s klíčem nevyplňovat a win si samy stáhnou licenci podle předchozí instalace.

OK. Děkuji všem za rady. Pokusím se to nějak udělat a když tak se tady zase obrátím pro radu/y :)

Má zkušenost:1. zjistit verzi Win10 - já 17092. vyhledání na Google3. stahnout přesně pro tuhle verzi český balíčekhttps://www.itechtics.com/windows-10-version-1703-l... 4. Start+R a napsat lpksetup -> Instalace 5. Nastavení -> Čas a Jazyk -> Oblast a jazyk (zde uvudíte, že je nainstalováno) -> Další možnosti pro datum.... (v pravé části obrazovky) -> a zde nastavit jako hlavní6. a je vše v češtině, až na přihlašování po startu to si nechá původní jazykEnjoy...

ještě dodatek....pokud není stejná verze balíčku s verzí Win10, pak to píše výše zmíněný vykřičník a nejde to nainstalovat...

A jesště jeden dodatek, kdyby jste chtěli i uvítání v češtině, tak pomůže toto...Příklad na Rumunském balíčku, ale pro orientaci asi stačí... https://stealthsettings.com/wp-content/uploads/2017/0...

V nastavení dát language.Pod tím nápisem je jako první zleva ikona notebooku a je tam napsáno Czech,a u daších ikon také.Tak tu první změnit dolejc v rámečku na Čeština,a pak restart.Nastavení je pak v češtině spolu s dalšíma ikonama.