České návody

Je internetový obchod (e-schop) jako dodavatel výrobku povinen dodat zboží včetně českého návodu?

Odpovědi na otázku

Pokud je to Cesky E-shop tak ano

Ale třeba návod od MB jsem nikdy nedostal.

MB je vec, kterou by mel instalovat odbornik (mj. s vyhl. 50...). Na ty se povinnost prilozeni CZ navodu nevztahuje.
(Priklady: K mysi, klavesnici, monitoru CZ navod byt musi. K zakladni desce, RAM, GK, zdroji byt nemusi.)

A zakladni znalost nejakeho jazyka uz je snad dnes samozrejma, nehlede na dostupnost slovniku...

Na co proboha potřebuju na montáž MB 50-ku?

Tu potrebujete uz na otevreni case! Je to smutne, ale je to tak.

Doma si pro sebe muzes delat co chces, kdyz pri tom neohrozis sve okoli.

To samozrejme. Ale to plati pro celou problematiku vyhl 50...

Ja v tom az takovy problem nevidim. Clovek s vyhlaskou 50 ma alespon nejake povedomi o elektrine a neudela pri skladani PC nejakou uplnou bejkarnu.

Povedomi o elektrine by mel mit kazdy absolvent zakladni skoly. :o)
A vsichni vime, ze pokud se domaci stoural nezacne vrtat zrovna do zdroje, jde o ho\/no...

Doma pro sebe si muzes treba zapojovat zasuvky, nebo vyrabet tesluv transformator. Kdyz se ale hrabes v elektrice na zivnost, tak tu vyhlasku potrebujes.

Nojo,to mně nenapadlo..

Základní deska:

výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž

To je právě "drobná" vyjímka....

Odbornou montáž nemá co děla člověk který neporozumí odbornému nepřeloženému textu. Nativním jazykem pro výpočetní techniku je Angličtina.

Nojo,jenže součástí návodu je BIOS-a alespon pořadí bootování potřebuje asi občas změnit každý.....A v mojí věk.kategorii zase není AJ taková samozřejmost.

Tak si kup hotovou sestavu s OS a nemusis se tim zabyvat.

Každej OS se jednou pOSere,to je dost krátkodobý řešení. Kdysi jsem si poradil i s 486-kou,která vypadala jako jehelníček,od tý doby je každej MB jednodušší.Jen mě napadlo-k hotový sestavě je český návod od BIOSu?

Asi ne, proc by mel byt? Podle me neni uprava BIOSu typicky zpusob uzivani a kdyz se neco podela, tak se da takova manipulace nazvat odbornym servisnim zasahem. Nechci nikoho urazit, ale clovek, ktery neprelouska anglicky navod stejne asi nema dost znalosti na to, aby vedel, co ty polozky v BIOSu znamenaji.

Presne tak. On ten BIOS ani neni o znalosti anglictiny jako takove. Jde jen o znalost terminu. Pokud se v nich nekdo neorientuje, nema v biosu co pohledavat.

Není pravda.... není to tak černobílé.