» Poradna » Počítačové sítě

Česká wifi v zahraničí

Zdravím, jsem v zahraničí (nonEU), internet řešen místním poskytovatelem (v rámci IPTV). Stávající řešení:K místnímu routeru je připojen mesh systém TP-Link (Deco). Jenže ten jen rozvádí internet do míst po baráku. A pokud potřebuji "českou" síť, musím to řešit přes VPN (ProtonVPN) na koncovém zařízení (mobil, tablet...).Existuje řešení, které by zajistilo, že by do těch TP-Linků "vysílala" už česká wifi?Nebo jak to vyřešit jinak?

Odpovědi na otázku

A co si predstavujete pod takovym pojmem "ceska wifi"??

pod pojmem "česká wifi" si představuji wifi, která se bude pro ostatní zařízení tvářit, že je česká, to znamená, že si bude připojené zařízení myslet, že je připojené v česku. Nyní to řeším přes placený ProtonVPN, kde si (třeba) MT připojím k české ip... Nebo někdy k ip ze země EU, to už je jedno... A já bych rád, abych to už nemusel na tom telefonu nastavovat ručně...

Musel by jsi v routeru mit VPN, ktera bude smerovana na CZ... Pak budes na te WiFi i kabelu s ceskou IP
Spousta lidi resi s pomoci WireGuard a OpenVRT v routeru

to by bylo fajn, ale, jak na to? Snažil jsem se něco kloudného (a jednoduchého) najít, ale.... A jak by pak probíhalo placení oné české ip? Předpokládám, že by ta VPN nebyla zdarma... S tím problém nemám, jen pochopit princip... Díky moc.

Prostě si musíš koupit někde v ČR server/VPS/VPN a tu propojit přímo s tím routerem, nic víc, nic míň.Buď to zvládneš sám, nebo budeš muset někomu zaplatit.

Tak pokud si s wireguard sam neporadis. Nejcasteji se spojuje na tve zarizeni doma v CR, tak je resenim placene VPN...

s placeným VPN problém nemám, samozřejmě záleží na ceně, spíš to nastavení.... No, budu ještě hledat,jak na to, případně pak někoho, kdy by mi to pomohl nastavit... Až zsae budu v česku. Díky

"Musel by jsi...." se řekne i píše česky ".... musel bys...".

Pouzit tu VPN primo na routeru..

Ještě doplním, nevím kde jste, ale žil jsem cca rok v Indii a přestože jsem měl doma Internet přes optiku (tuším 100/100 Mbit), tak samozřejmě VPN měla z logických důvodů výrazně pomalejší rychlosti (konektivita z Indie do CZ obecně, konektivita indického providera do zahraničí, konektivita v rámci samotné VPN z Indie do CZ apod.). Zkoušel jsem různé scénáře, VPN na svého providera doma v CZ, komerční VPN služby atd. Stream televize byla trochu loterie, předpokládám, že kvůli geoblokaci to chcete.

U VPN je uspechem, kdyz rychlost a spolehlivost pripojeni viditelne nesnizi. Ty placene jsou vetsinou OK.

Ano, primárně kvůli geoblokaci. Ale jsou i další důvody. Nicméně pokud by to nešlo, nebo bylo příliš komplikované, tak se nedá nic dělat a budu používat aplikaci...

Musel by ses dostat před MESH systém, přidat HW VPN klienta přez kterého se bude směrovat provoz ze tvé wifi / SSID, asi VLANou (zjednodušeně řečeno).

No právě, a to nejspíš nejde, že?

https://vpn.cz.svetnanetu.cz/index/Len jednorazová platba a možnosť použiť na 10 zariadení. Na relativne nenáročné použitie kdekoľvek postačuje.

Díky, ale to není to, co bych potřeboval ?? na zařízení si platím ProtonVPN, se kterým jsem spokojený ?? Já bych to právě potřeboval řešit přímo na routeru, nebo těsně za/před ním, abych to už nemusel řešit na mobilních zařízeních...