» Poradna » Ostatní

Česká Pošta - převzetí balíku s jinou trvalou adresou

Nechala jsem si poslat jedním eshopem balíček na dobírku. Samozřejmě, zapomněla jsem že v občance ještě nemám změněnou trvalou adresu a napsala novou adresu. Můžu si zásilku vyzvednout bez shodné adresy na balíku a občance? (stačilo by třeba předložit upomínky?)
S eshopem jsem se domluvila, že až by jim pošta poslala balík zpátky, změní adresu a pošlou ho znova, ale chtěla bych zkusit vyzvednout ho i tak.
Díky za odpovědi, mispulka

Odpovědi na otázku

Já myslím, že by to neměl být problém... Vždyť mám pocit, že se ty pošťačky snad ani na tu adresu nedívají (je na druhé straně občanky)... Více zde:
http://www.cpost.cz/cz/nastroje/podminky-pro-... ...

neměl by to být problém, ukaž jim fakturu nebo objednávku nebo pokud máš číslo balíku.

Já tam byl s pasem.V něm adresa není a je to platný doklad,na který to musí dát

Není problém. Když jsem studoval, nechával jsem si balíky zasílat na koleje, a bez problému mi je vydali, ať už přímo když mě zastihli, nebo později na přepážce.

Primarni je jmeno, na ktere je zasilka urcena. Adresa je tam jen kvuli mistu doruceni.

Pokud je ten balík na dobírku ,tak ho dají komukoliv kdo jim za to zaplátí . Osobní zkušenost. přebíral jsem takhle báliky už několika známím a nikdy nebyl žádný problém.

Nemáš pravdu, též osobní zkušenost.

jaonty - kulový - ani pro manželku, s její občankou v ruce

Jak píše Mat a Pat.Na poště nedá pošmistrová balík pro mě ani manželce s doklady a zná nás dobře.Tak,že záleží kde a jak.

U nás ani omylem. Můžu mít i občanku dotyčného adresáta, stejně nedostanu nic.

Co sa tyka Slovenskej posty, nie je s tym problem. Na poste tiez akceptuju pas, kde adresa nie je.

Preberal som aj uradne zasielky zo sudu do vlastnych ruk. Na sude tiez nemali problem, ked som ich presvedcil, nech mi to neposielaju na adresu trvaleho pobytu, ale na "korespondencnu adresu".