» Poradna » Ostatní

Červený kruh s bílým křížkem

Dobrý den, u některých složek (hlavně ty, které otevřu a zavřu) nebo pozměním či vytvořím se mi objeví "Červený kruh s bílým křížkem".A když soubor (například excel) uložím, napíše mi to "S tímto souborem byly problémy, kvůli který se do něj nedají uložit žádné nové změna Uložte si prosím jeho kopii, abyste nepřišli o práci". Na internetu jsem našla, že to znamená: Červené kolečko s bílým křížkem znamená, že soubor nebo složku není možné synchronizovat. Tento symbol se zobrazí v Průzkumníku souborů nebo u ikon OneDrivu v oznamovací oblasti.Co mám dělat, aby se mi to neobjevovalo? Proč se mi to z ničeho nic objevuje?

Odpovědi na otázku

Dyt ti to samo rika, co se deje - selhavsi synchronizace do onedrivu. Kvota, autetizace, pripojeni.

já tomu nerozumím :( omlouvám se za stupidní dotaz tedy.

Proste se zmeny neukladaji do cloudu, Si zkontroluj, jestli toho v onedrive nemas uz moc, jestli nejses odhlasena, atd.

Prvni otazka by mela znit, zda si vubec preje, aby ji OneDrive neomezene vrtal do systemu. Jenze ptat se takhle laika je tezke..

je ten one drive důležitý?

Ano, je. Ja jsem treba VSECHNY jeho automaticke funkce okamzite vypnul.

Takže ty funkce na ukládání můžu vypnout a nebude to ničemu vadit?

Taky jsem je už vypla

preto to laik, ktory nevie, co je onedrive ma odniest do servisu

Koupila si laptops os, nekdo ji to asi nejak nastavoval, nebo to ma "z vyroby" - kdo jsem ja, abycy jeji preference zpochybnoval?Co myslis, kdybych rovnou napsal, ze je to sracka, at synchronzace vypne a bude mit pokoj, co by se stalo? Shitstorm! :D

niesme tu na to, aby sme vestili z krystalovej gule. Ten PC treba vidiet, zistit co a ako tam ma a "zavadu" odstranit. To sa takto na dialku s info ktore sem napisal/a neda. => sevis.

Hovnajs! Co se tam deje, je celkem jasny, ne?Ja bych vubec rekl, porid si normalni system, s kterym tohle srani odpadne. :D

pokud mám ten cloud plný, jde to poodstranovat? :( a pokud je ten cloud plný, budou se mi soubory ukládat dál do notasu? protože mi excel píše pořád chybu při uložení :(

V jaky slozce se ti to deje? OneDrive? Tak odtamtud vsechny ty soubory a slozky vyber a presun je nejam jinam. Do Libraries nebo i na tu blbou plochu. A hned v pondeli si porid 1TB+ externi disk a vsechny dulezity data si zkopiruj a zazalohuj na nej.

Ukazuje se mi to jak na ploše, tak i v té složce ONEDRIVE, všechno jsem si zálohovala na externí disk, takže to mám jak na něm, tak pořád tady na notasu. Jen nechápu, že když napíšu něco do wordu/excelu, že mi to píše chybu a nejde uložit.

No tak to mas (tu zalohu) zhruba spravne. Ted zkus ty slozky z OneDrive presouvat treba na plochu nebo jinam na disk - az se dostanes pod vysi kvoty, melo by to byt vyreseno. Mezitim se koukni do nastaeni Mordua Exkliku, jestli tam neni nastavene defaultni ukladani (prave d OneDrive) a zmen ho.A ten zbytek ... halt mas dementni operacni system, kterej si mysli, ze vi nejlip, co potrebujes a chces (synchronizovat do cloudu, aktualizovat, zmenit...).

Jak mám najít ten MORDUA EXKLIK?

Mord a Exlik. Vy smrtelnici je znate jako Word a Excel.Proste v nich je nastavena nejaka defaultni slozka, kam ukladaji a dost mozna je to prave onedrive/neco.

Ano mám to, děkuji moc, řekla bych že vyřešeno, snad už nebudu otravovat. DĚKUJI

Hlavne vsechno prubezne zalohuj na externi disk a sem tam udelej bod obnovy systemu (jestli to ten bazmek z Redmondu jeste umi) a bude to ok.

Tak ještě otázečka, jak se dělá obnova systému? A děkuji strašně moc

Udela ti snapshot systemu ... takze kdyz si zitra na zaklade rady nejakyhou koumaka treba doprcas nejakej ovladac tak, ze ti klekne wifi, nebo kdyz ti to rozbijou aktualizace (vis jak, MS vi nejlip, ze je potrebujes, i kdybys nechtela), muzes se vratit k dnesnimu nastaveni. Detaily uz neznam, ja na windows nejsem a pouzivam timeshift. :D

...vlez do nabidky Start a do vyhledavani napis "bod obnovy" treba.

Chápu, takže bod obnovy k nějakému datu, skrz aktualizace?:)

Ne skrz aktualizace. Proste dneska odkliknes "vytvorit bod obnovy", ta vec ti na disku udela snapshot systemu. A az ti to za tyden nejaka aktualizace od mikrosoftu rozdrbe, kliknes "vratit se do bodu obnovy" a system by se ti mel vratit do stavu z dneska, kdy to jeste vsechno funguje. Tech bodu obnovy tam snad muzes mit i vic, davalo by smysl, aby se daly vytvaret automaticky treba jednou tydne ... jak ale rikam, detaily neznam.

onedrive ma "krasnu vlastnost", ze sam bez vedomosti uzivatela si "do seba zacleni" plochu, dokumenty.. a teda uzivatel pracuje normalne na ploche, ale naozaj je to presmerovane \users\meno\onedrive\plocha. Toto sa moze stat ked sa prihlasis MS konom do PC. Minule som pisal, ze MS konto je kontraproduktivne a toto je pravdepodobne jedna z tych veci preco - ale ako pisem, vestim z krystalovej gule.