» Poradna » Počítačové sítě

Červený křížek.

Dobrý den,mám menší problém se svým stolním počítačem. Dnes jsem rozkliknul vlastnosti své sítě, kde bylo zvoleno "Typ zabezpečení" - Bez ověřování (otevřené). Překlikl jsem to na WPA - osobní a zadal tam síťové heslo. Od té doby, je u ikonky sítě červený křížek a když zvolím znova vlastnosti a změním to zpět na Bez ověřování otevřené a zadám síťový klič, vyskočí mi okénko, neplatně zadané heslo. Nevím co s tím a neumím si poradit. Sypu si popel na hlavu, že klikám na něco čemu nerozumím. Uměl by mi někdo pomoct, jak to vrátit zpět, abych se mohl opět připojit k internetu?Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na otázku

Odstraň to připojení a znovu ho vytvoř.

Děkuji moc za pomoc. V jednoduchosti je krása. :) Možná bych na Vás měl ještě jeden malý dotaz, jelikož mám pokoj docela daleko od routeru (modemu??) tak si pomáhám síťovým adaptérem Alfa, ale jednu jsem toto zařízení vyjmul z USB aniž bych ho ukončil a od té doby se mě nejde přes tento adaptér připojit na síť. Prostě jí nevidí, okolní sítě ano, ale tu mou ne? Nevíte v čem by mohl být problém?

jak daleko máš pokoj od routeru kilometr? dva? k tomu ALFA slouží. doma je skoro nepoužitelná

Ne kilometr ani dva ne :P. Je to jen přes patro a pár stěn, ale kolikrát se mi stane, že mám jen jednu čárku. Tak mám prostě takovou krabici, kde dám wifi anténu šoupnu to do usb a jede to lépe.

možná taky rušíš půlku sídliště. Co máš za ALFU? přelaď tu síť na kanál 1 - 11to pomůže

No jsem na vesnici, takže max ty tři baráky kolem. Mám ALFA AWUS036H. Ok. Zkusím díky za tip.

jo, mám stejnej, ale nepoužívá se stále. doma vůbec. občas v terénu.je tam obtížná regulace výkonu pro blízká zařízení. i 1% = 10mW vyzářeného výkonu. a mě by třeba stačili ty mW dva nebo tři. to už regulovat nejde.

eště jedna věc připojuješ se přes ALFA Wireless LAN Utility? Ono je to ve Windows docela nevyužitý zařízení

Právě, že se přes to připojuji. Vždy tam naše síť bylo, ale do té doby tam prostě není. Zkoušel jsem to přeinstalovat, ale i potom se mi tam nezobrazila. Jenom okolní sítě od sousedů, ale ta moje ne.

odstraň tu síť v profilech wireless lan utility i ve windows. nebo jednodušeji nastav na AP jinou síť. na kanále 1 - 11

Abych řekl pravdu, moc teď nerozumím co jsi napsal. Ve wireless se mi ani nezobrazuje, tudíš nevím jak bych jí smazal. A vlastně ani nevím jak nastavit ten kanál. Jsem laik, na takové věci.

"Typ zabezpečení" alebo heslo musis menit na Wifi routry (AP-cku).Klent (PC, notebook, mobil) prijima typ zabezpecenia taky, ako mu posiela Wifi router.