» Poradna » Web a internet

Červené tlačítko (HbbTV) vs.rychlost stahování wifi

Ahoj. Má vliv rychlost stahování wifi na zasekávání při přehrávání červeným tlačítkem. Nyní je rychlost 50mb/s. Nabízejí nám jednou tak vyšší. Pomuzto? Případně jiné řešení? Díky moc//Titulek doplněn.//

Odpovědi na otázku

To červené tlačítko máš na sekačce nebo kde?

Tak standardně se myslí asi přehrávání na televizi..

Standardně je podle mezinárodních bezpečnostních předpisů Červené tlačítko na stroji používáno pro funkci STOP stroje, takže jestli se potom zastaví včetně WiFi, je to v pořádku.Pokud ovšem máte čirou náhodou na mysli funkci HbbTV u "chytrých" TV, tak ano, rychlost internetu na zasekávání přehrávání vliv má, ale zdaleka to není rozhodující parametr, hned druhým je kvalita vaší "WiFi", proto vám napřed doporučím zařízení propojit s internetem přímo přes kabel, a potom budete moct posoudit, jestli to pomohlo.

Cervenym tlacitkem to nazvyuaji na vsech televiznich stanicich, pro bezneho uzivatele je lepsi nez nic nerikajici HbbTV. Jelikoz tazatel zminil prehravani pomoci "cerveneho tlacitka" je snad jasne o co jde a neni nutne kuli tomu prudit s blbostma (sekacka, stop tlacitko)?Ze zbytkem souhlas, prehravani odebere cast kapacity internetove linky a samozrejme zalesi na pripojeni TV, urcite preferujte pripojeni kabelem.

Děkuji pane Šunku. Už si nepřipadám jakoúplněj blbec. Jsem běžný uživatel. A díky Vám všem jsem aspoň trochu znalejši. Dekuju

Já třeba "červené tlačítko" v tomhle kontextu ještě neslyšel. Zato HbbTv je mi povědomé a hlavně se dá rychle vygooglit, o co jde.

Děkuji pane Šimku. Už si nepřipadám jakoúplněj blbec. Jsem běžný uživatel. A díky Vám všem jsem aspoň trochu znalejši. Dekuju

Jen doplním, že to řeší norma ČSN EN ISO 13 850 a podle ní je opravdu červené hřibovité tlačítko na žlutém pozadí vyhrazeno vždy jako tlačítko nouzového zastavení. Červená tlačítka bez žlutého pozadí slouží zpravidla v animácích k odpálení rakety s jadernou hlavicí nebo k jiným, neméně dobrodružným funkcím. Že mají červené tlačítko i televize, to těžko říct. Televize, to je, myslím, ta věc, co lidé používali někdy v minulém století, ještě před příchodem počítačů, tabletů, chytrých telefonů a internetu, ne?

Mam červené tlačítko na WC ma funkciu start odsavania a nie nouzového zastavení (zastavenie riesi casovy spinac). A tlačítko neni na žlutém pozadí.Mam zalovat dodavatelsku firmu za nedodrzanie ČSN EN ISO 13 850?

Ospravedlnujem sa. Z toho korunoveho virusu mi asi je*be (a nielen mne)

No, mimochodem - ano. Používat červené tlačítko jako start je skutečně nestandardní a nebezpečné. Představte si, kdyby to bylo odsávání v nějaké přechodové komoře, a ne na záchodě, k jakému neštěstí by mohlo dojít...

Roman dakujem, zachranil si ma. Pouzil som tyrkysovy lak na nechty a katastrofa sa nekona.Ale venujme sa danej teme.

Může to být třeba na set top boxu nebo na multimediálním přehrávači...1. Tu TV máš připojenou jak? (kabel/wifi)2. Jaký máš router a vůbec celkovou strukturu domácí sítě? Kolik zařízení je na wifi?3. Rychlost připojení od ISP máš tedy 50 Mb/s? 4. To "zasekávání" wifi se projevuje jak?

Díky moc. TV mám přes WiFi. Na WiFi jede jen tv a dva telefony . Ano rychlost je 50mb/s. Zasekávání se projevuje při přehrávání pořadu přes červené tlačítko. Film, pořád se zasekne a pak po delší době jede dál. Někdy prehravsni preskoci i do aktuálního programu v tv.

Tak nejprve zkus televizi připojit k routeru kanálem. Stacionární zařízení nemá na WiFi co dělat, WiFi je určeno pro přenosné zařízení a nepředpokládám, že s televizí chodíte po bytě. Jinak rychlost 50Mb/s (ne mb/s) na přehrávání přes červené tlačítko stačí bohatě, takže buď skutečná rychlost je nižší, než poskytovatel tvrdí a nebo je problém právě v tom, že máš TV připojenou k internetu bezdrátově. Poznáš to spolehlivě právě připojením televize k routeru kabelem

Díky. Propojím tv a router kabelem. A tak poznám jestli není chyba v síle a kvalitě signalu. DekujuVam. Vím že jsem laik

Jednak televize by měla být schopna ukázat aspoň sílu signálu WiFi, ale hlavně se to pozná tak, že pokud to přes kabel bude fungovat lépe, je příčina v nedostatečné síle/kvalitě signálu WiFi v místě, kde je umístěna TV. Každopádně by ale pro TV měl být standardně kabel, takže bych to rovnou řešil jako definitivně kabelem. S vysokou pravděpodobností to pomůže, pokud poskytovatel internetu nelže o rychlosti přípojky.

Řešení je jednoduché - připoj TV do routeru kabelem. Pro zajímavost - kolik stěn musí teď překonat signál k TV?Ještě jsi nesdělil, jaký máš router, pokud je to nějaký starý model, může být problém i při zapojení TV přes kabel.Mimochodem - z původní otázky to vypadalo, že při sledování pořadu z HbbTV (červené tlačítko) vypadává wifi na jiných zařízeních. Pro srovnání - internet mám taky 50 Mb/s a žádné problémy s přehráváním videí z webu nemám. TV mám připojenou kabelem, ale zkoušel jsem to původně jen na wifi a taky to bylo OK, nic nepadalo.

Musí překonat cca 8 metrů a 2steny. Router je Zyxel 1rok

2 stěny? Pak se nediv, že to vypadává.A ještě pro pořádek - vypadává opravdu samotné přehrávání na TV, ne wifi připojení na jiných zařízeních?

Ano, to by skutečně mohla být příčina nedostatečného WiFi signálu.

Na ostatních jen někdy, ale třeba jen jednou za den na pár vteřin

Tak na 8m přes dvě stějny opravdu WiFi pořádně fungovat nemůže, tím je příčina potíží jasná. Kabel to jistí

Ano má. A rychlost navýšení nepomůže pokud nenastavíte limit pro stahování nebo jinou formu QoS na routeru. Ideální by bylo vyhradit rychlost pro TV a ostatní ať si dělají co chtějí.

Tak 50Mbps musí bohatě stačit. Spíš mu to omezuje jeho WiFi, bůhví jak má silný a kvalitní signál.

Díky moc. A jak se vyhrazuje rychlost jen pro Zv? Na routeru nebo to musí udělat ten kdo mi mi to zřizoval. Firma?

Prvně to připoj kabelem a nic nevyhrazuj, není to potřeba (taky to nemám).

Já moc všem děkuju. Koupím a propojím kabelem. Nějak vymýšlím vedení kabelu. Ona ta WiFi je debilně umístěna. Chytrou tv máme 2mesice a tehdy sme to neresili

Ten kabel má výhodu, že bez ztráty rychlosti může mít klidně až 100m a navíc je docela levný, takže nemusíš za každou cenu hledat nejkratší trasu, ale takovou, kudy se to bude dát natáhnout s nejmenšími komplikacemi. Klidně kolem celého bytu, pokud to bude jednodušší

Tak muzes na ten kabel pripojit i dalsi wifi pristupovy bod a zlepsit tim pokryti/stabilitu wifi

Tak především dobrá funkčnost HbbTV není ani tak o rychlosti (většinou stačí i 10 až 20 Mb/s), ale o kvalitě signálu. A tu ti připojení televizoru pomocí WiFi určitě nezajistí, pokud není na př. router do 2 metrů od TV. I v tom případě je lepší to propojit kabelem. A na větší vzdálenost je to přímo nutnost.