» Poradna » Web a internet

Červené tlačítko a spotřeba dat

Dobrý den, vyčerpala jsem během 14 dní přes 50GB dat. Může to být sledováním pořadů v TV přes funkci tzv. Červené tlačítko? Jinak si to neumím vysvětlit. K WiFi mám připojené jen dva mobily, tu stejnou TV už přes půl roku. Nic nestahuji, YouTube ani sociální sítě nesleduji. Stalo se to teď druhý měsíc za sebou a před tím nikdy. Dotaz na operátora,že chci vidět důvod spotřeby dát bez reakce.DěkujiVendula

Odpovědi na otázku

Ano může.

Samozřejmě, že to je sledováním videa. Video je vůbec největší žrout dat, co můžeš na internetu dělat. 0res červené tlačítko je to vše ve fulltextu HD, takže to data jen lítají. Tohle je nesmysl sledovat přes mobilní internet.

Pokud mas fup, zarid si pripojeni bez nej. Cervene tl. je vladtne internetovy archiv a jak psal Jack tak vesmes je to FullHD s tim ze bitrate se pohybuje cca 12Mbit. Nebude to pres ten uspornejsi kodek HEVC.

FUP a streamovací služby nejdou dohromady. Pořiďte si net bez FUP.

Nebo nesledovat TV tínto způsobem.