» Poradna » Programy

ČERVENÉ OČI u foto, jak se jich zbavím?

Potřebuji pro někoho upravit jisté foto a vůbec mi to nejde. Byl by někdo ochoten mi s tím poradit? Chci to udělat v Gimpu.fotografie byla pořízena mobilem Siemens S55. Ano vím, že to není a nebude po stránce kvality to pravé, ale tomu člověku i tak na fotce dost záleží...

Odpovědi na otázku

Já děkuju, už jsem si ale našel postup sám http://www.gimp.cz/modules.php což je asi vždy nejlepší . Je to ale špatný, ta fotka z mobilu těm lidem oči doslova sežehla a když na to aplikuju tento postup, tal mají tzv. pohled mrvé milenky jak to v jednom jiném postupu hezky pojmenoval pan Neff.

tiez som riesil podobny problem, vsetky tie postupy su zaujimave, niektore dokonca pracne a vysledok nie vzdy stoji za to. skusal som gimp, photoshop, irfan, xnview, no nakoniec najlepsie a najjednoduchsie vysledky dosahujem v programe adobe photoshop elements 2.0, kde je na to urobeny solo nastroj, velmi sikovny a mam s nim krajsie vysledky ako ked som robil cachere machre s kadejakymi vybermi, saturaciou...

A ten program je jako plug-in, nebo samostatný?

je to v podstate osekana verzia photoshopu, ale ma vsetko co potrebujes na upravu digitalnej fotografie. je to samostatny program, byva sucastou dodavky k niektorym digitalnym fotakom.mozno tetnto nastroj obsahuje aj novy photoshop, neviem posudit, nemam.

Aha. Teď jsem četl o plug-inu RedEye Pro 1 pro Photoshop, ale není zadara...

To je trosku slozity, Zoner Media Explorer 5 ma na to dobrou funkci a vubec je na zakladni upravy fotek super. Daji se i dobre organizovat vcetne HTML prezentaci ci rovnou odesilat do Fotolabu ...Hold brnaci se zase vytahli !

Ahoj,vyskusaj ACDSee je tam korekcia red eye a funguje dobre (foto Canvas).

A od které verze to ten Acdsee má?

ACDSee 3.1 SR-1 jej má určitě, jestli starší verze si nejsem jistý. Je to jednoduché a účinné.

Sakra, mám 3.1 build 921 a nikde to tam nevidím... Včera jsem zkusil instalovat free Ulead PhotoExpress z PC Worldu 1. 04, který to tam taky má mít v jednoduché formě, ale ten pod XP nejde vůbec spustit. (Nainstaloval se v pohodě....)

Celkem dobre to umi ZonerMediaExplorer,pokud budes kupovat dogifotak, tak nektery fotaky skoro cerveny oci nedelaji (SONY) a nektery zase porad(OLYMPUS)

U 2M Kodak mam funkci predblesk, zere sice baterky ale oci jsou jak maji byt ...

Jiste predblesk maji snad vsechny fotaky, nektere i bez predblesku delaji cervene oci mene, nez jine. Mimo jine zalezi i na vydalenosti blesku od osy objektivu, synchronizaci, erupcich na slunci a fazi mesice...

S tou větší vzdáleností od osy objektivu to funguje a mám to vyzkoušené. U zrcadlovky Pentax na klasický film mám reflektor externího blesku cca 12 cm nad osou objektivu a červené oči vycházejí tak na jedné fotce z celého 36 obrázkového filmu nafoceného bleskem. Přitom žádné předblesky nepoužívám. Naopak kompaktní foťáček Fomei má blesk těsně vedle objektivu a dělá červený oči skoro na každé fotce.  Co se týče synchronizace jak píše Jezevec, není mi jasné jak by mohla ovlivňovat efekt červených očí???

Červená barva v zornici (panence) očka není nic jiného, než vzorně vyfotografované oční pozadí - jeho vlásečnice atd... Podle toho, v jakém úhlu dopadne blesk na sítnici a jak moc je zornice otevřená, tak moc je sítnice resp. její červeń zachycena. Proto různé typy "předblesků", které se snaží zornici stáhnout - zúžit, proto také různé konstrukce úhlu blesku, aby jeho světlo nešlo naplno na sítnici.Vše ostatní jsou už digitální kouzla, jak červenou barvu nahradit barvou jinou.

Zajímavé je , že když vyfotím svého psa, tak má oči vždycky žluté, má snad žlutou sítnici, nebo oční pozadí? Měl by je mít taky červené, nebo jak je to?

Nejlepší řešení:koupit PC WORLD č.1 2004,kde na str.58-59 je popsán nástroj pro ůpravy obrázků dig.fotografií,-Ulead Photo Expres.Na přiloženém CD je tento program zcela zdarma.Mohu stoprocentně doporučit,problem červených očí mám tímto zcela vyřešen!A to není jediné co v tomto programu je,moře dalšich věcí!Opakuji,vřele doporučuji!

Tak tedy v ACDSee verzi 6.0 je to fakt celkem pohodlné....

Nesmis fotit albiny....

Ja pouzivam na cervene oci program dodavany k od Canonu Photoimpression 4 a jde to taky celkem dobre.

G.

A co používáte na červené oči kombinované s pohledem mrtvé milenky ráno po tahu?

Víko od rakve.

Dobrý den,PhotoBase 3.0     yede

Používám taky ZME, spokojenost.
Jinak kup pořádný blesk, umísti ho co nejdál od osy objektivu a nepoužívej zabudovaný.
Úplně nějjednodušší je, když fotografovaná osoba zavře oči.

Red Eye - odstranenie cervenych oci na fotografii   Sikovny,maly program na rychle a efektivne odstranenie efektu cervenych oci na Vasich digi fotografiach.Program ma 200 KB !Stiahnut,nainstalovat a pracovat ! A co najhlavnejsie -tato utilitka je zadarmo !

picasa, skus