» Poradna » Programy

Certefikát pravosti - PRODUCT KEY

Před půldruhým rokem jsem zakoupil legálně PC Fujitsu-Siemens. Měl nainstalovaný OEM Wind.XP Home Ed.K němu jsem dostal disky pro event upgrade ( Recovery, Drivers and Utili...). Poněvadž jsem v době koupi byl méně než začátečník, požádal jsem prodávající firmu Electronics, aby mi provedli aktivaci oper. systému. Vyhověli mi a celkem bez problému PC již 1 a půl roku provozuji.Nedávno - jen tak pro informaci - jsem zkusil pomocí programů Keyfinder a CdKeyGrabber zjistit svůj Product Key. Oba programy uvedli stejný kod ( 5 skupin po 5ti znacích ). Tento kod se ale absolutně neshodoval s hodnotou ProductKey na Certifikátu pravosti na nálepce na počitači. Poněvadž jsem již celkem 3x reinstaloval OS i prováděl upgrade některých programů Microsoft a dále pravidelné aktualisace Micros. je zřejmé, že programové vybavení OS
OEM je legální, neboť Microsoft to prověřuje přes internet. Je tedy zjevně nesprávný údaj na nálepce certif. pravosti. Chtěl bych radu : mám s tím něco udělat, nebo se na to vykašlat ? Nemám totiž představu, k čemu bych údaj na nálepce potřeboval, když skutečný Prod.Key znám a je Microsoftem prověřen a i tím, že jsem prováděl několikrát reinstalaci OS. Díky za radu

Odpovědi na otázku

nejako mi uniká pointa tohoto príspevku. alebo ešte spím?

Problém to jistě nebude, nakonec ani finančák si nebude prověřovat licenční čísla.

To nic BSA je už na cestě. Nikam nechoď .

Na to musi byt doma? Ja myslim, ze mu to proveri i kdyz bude pryc.

CD Key (ktore mas na nalepke) posielas pri aktivacii Mrkvosoftu on-line/telefonicky a az na jeho zaklade Ti on-line/telefonicky poskytnu skutocny Product Key, ktory je uplne iny ako CD Key.

tak toto je riadna konina, martin71. ten rad čísiel, ktorý ti nadiktujú pri on-line aktivácii je identifikátor konkrétneho hardware, na ktorom bol windows pôvodne aktivovaný!

gumka [78.98.153.xxx] | 2. 10. 2008 10:11
tak toto je riadna konina, martin71. ten rad čísiel, ktorý ti nadiktujú pri on-line aktivácii je identifikátor konkrétneho hardware, na ktorom bol windows pôvodne aktivovaný!
KONINA to není-mám zcela leg.win,a číslo taky nesouhlasí!A nejsou problémy!

jožin na tej konine trvám! veď obaja trvdíme to isté len inými slovami. nainštaluj si win s tým product-key čo máš nalepený na noťase, či sa ti v pohode systém aktivuje.... podľa mňa nie!

gumko,prohráls,na to číslo jsem to aktivoval víckrát a pokaždé mi dali jiné,nevím proč,ale nikdy to samé nebylo.

mno, možno už som sto rokov za opicami. naposledy keď som chcel aktivovať win home cez telefón mi operátor na základe mnou udaného oem nadiktoval 48-miestny číselný kód pre aktiváciu. bežne windowsy telefonicky neaktivujem. (načo aj).tak mi prezraď ako sa aktivuje windows telefonicky teraz?

Ak to bol Windows dodany priamo vyrobcom notebooku (na nalepke MS na notebooku je nieco ako Fujitsu-Siemens OEM), tak je to velmi pravdepodobne verzia, ktora sa nemusi aktivovat (ale je viazana na BIOS SLIC notebooku, takze na inom zeleze bude neaktivovana) a ten kluc je rovnaky pre vsetky FS notebooky.. nalepka je vsak na kazdom FS notebooku ina - pri reinstalacii musis vsak pouzit instalacku Windows od vyrobcu, ma totiz upravene niektore subory (OEMBIOS.BIN a pod.) voci normalnej OEM instalacke MS..

Kedysi sa to dalo zneuzit, ze si si opisal kod z OEM licencie HP/Dell/atd. z notebooku alebo desktopu a aktivoval na uplne inom zariadeni... ale MS to uz zatrhol pred nejakym casom.

noone- nezatrhol

Děkuji pánové za snahu mi poradit a něco vysvětlit. Žel, nějak mi to nejde do hlavy. Co jsem doposud o věci četl, bylo, že produktKey je pro danou kopii OS jen jeden. Pokud by jich bylo více a po každé jinak, proč jsou potom programy na to, aby se mi připomenul kod, který jsem zapoměl ? No ale i tak děkuji.