» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čerstvě nainstalovaná XP - zamrzání systému - problém s driverem AC 97

Dobrý večer. Čerstvě jsem si nainstaloval systém XP. Základní desku mám MS-6580 ( 845PE MAX ). Hodil jsem si tam tento ovladač mb: http://cz.msi.com/service/download/driver-2... , tento ovladač síťovky: http://cz.msi.com/service/download/driver-2... a tento ovladač zvukovky: http://cz.msi.com/service/download/driver-2... ( všechny drivery jsou z této stránky: http://cz.msi.com/product/mb/845PE-Max.html . Drivery jsem instaloval přesně v tom pořadí, jak jsem sem nakopíroval odkazy na ně. Drivery na mb, super, síťovka fpoho, díky ní se mi rozjel internet, takže funguje - ale ty ovladače na zvukovku... ať použiji JAKOUKOLI verzi ( z msi, intelu, uložta,... ), tak mi systém prostě někdy zamrzne - někdy po restartu, když chci vyzkoušet zvuk ( Windowsácké zvuky např, "hvězdička", atd, v ovládacích panelech ), někdy už při vstupu do Ov. panelů, někdy už při vstupu do uživ. účtu a někdy už po jejich instalaci ( už před restartem ). Vždy mi nezbyde nic jiného, než vlézt do nouzáku a driver zvukovky hodit pryč - potom systém jede, ale samozřejmě, bez zvuku. Co za tím může být? Jen dodám pár info...Při instalaci XP se objevil problém, že na disk nelze zkopírovat soubor ieakeng.dll - dal jsem "Přeskočit" a instalace se dokončila i bez toho.Po startu systému se mi vždy objeví "Chyba při načítání souboru cmicnfg.cpl - Uvedený modul nebyl nalezen".Při instalaci driverů pro mb ( stáhnuté ze stránek msi, přímo ze stránky 845PE Max ), se mi objeví Instalační podmínky ( Souhlasím-Nesouhlasím ), ve kterých je napsáno něco jako "Drivers are only for chipsets 925G,..." ( špatný text, nebo je na stránce pro daný mb špatný ovladač? )Děkuji všem, co mi v řešení mého problému pomůžou Zatím mi Nouzový režim v prací v síti stačí, ale navždycky ho mít nemůžu, že ( P.S. Mne samotného napadlo hodit pryč driver mb, který by to - logicky - mohl způsobovat, tak Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

No neviem, ale azda čítať vieš. Ak to tak píše, tak ovládače sú pre čipset 925G, ale ty máš na matičnej doske čipset 845PE - takže ti to akosi nesúhlasí - preto ti to "padá".

Jestli je tohle eventuální příčina mých problémů, měl bych na Vás 3 otázky 1. Proč dávají na MSI k motherboardu špatné drivery? ( Na tohle mi asi neodpovíte, no.. )2. Je možnost někde sehnat opravdový, funkční driver?3. Je možnost ho teď nějak odinstalovat a popř. fungovat bez něj?

Pokud ti to padá, tak je nejrychlejší to celé nainstalovat po formátu disku.Pořadí:- instalace WXPSP2- driver chipsetu- vytvoření image- driver VGA- ostatní drivery- vytvoření image- upg na WXPSP3- upg IE8- řízená aktualizace- vytvoření imageDriver chipsetu můžeš stáhnout od Intelu.

Dobře, děkuji moc za rady! Jen se zeptám na ten driver chipsetu - na intelu jsem si rozklikl Download Center -> Desktop boards -> Intel 845 Chipset Family Boards a teď jich na mne vyskočilo asi 30... "D845*****" ( hromada písmenek ) - jen čtyři z nich mají po 845 písmenka PE, a to: "D845PEBT2, D845PECE, D845PEMY, D845PESV" Na co z toho mám kliknout? Z nějakého důvodu mi nefunguje CPU-Z ( pouze velmi omezený výpis ) a AIDA mi taky nic moc nového neřekla...( Už musím jít spát, takže budu odpovídat až zítra v průbehu odpoledne, zatím děkuji za Vaši pomoc! )

Proč drivery na Intel mb? Tebe zajímá driver na chipset a ten je nezávislý na mb.http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx

Děkuji moc! Jdu udělat formát a čerstvou instalaci a budu zde informovat o průběhu, snad už to bude fungovat

Tak ani Váš driver na chipset nefunguje. Už jsem vážně frustrovaný. Nejen, že při vstupu do nabídky zvuku systém zamrzne, ale po instalaci driverů grafiky systém ani nenastartuje. Co s tím proboha je?! Už vážně nevím, co dál. To nemůžu fungovat BEZ toho podělaného ovladače chipsetu?.... ;-( ;-(

Obnov to do stavu po instalaci ovladače chipsetu. Měl by už tam být tím pádem nainstalovaný ovladač interní grafiky, teď už přesně nevím u tohohle starého chipsetu. Nainstaluj jenom síťovou kartu a nech běžet. Pokud se to začne kousat, tak máš hw problém, klasické kondenzátory ve zdroji nebo na mb.

Tak jsem obnovil systém do stavu, kdy je nainstalovaný driver chipsetu a síťovky. Zatím se systém k pádu nemá... ( ani po přístupu do inkriminovaných míst... ) ... Ale, bez driverů grafiky a zvuku ( které oba dělají potíže ) být nemůžu no...

1. používáš integrovanou nebo jinou GK v AGP slotu?2. pokud interní, nenainstalovala se z ovladače chipsetu? Některé nové ovladače chipsetu jsou natolik komplexní, že ovladač mají v sobě.3. Použil jsi k instalaci WXP SP2 nebo WXP SP3?

K instalaci jsem použil Windows XP SP3. Používám grafickou kartu Gigabyte R465D2-1GI ( HD 4650 ) zastrčenou do slotu AGP. A ačkoli ještě nemám nainstalovné drivery grafiky, tak je mi k podivu, že mi Windows nabízí rozlišení až 1920x1440. Je to normální? Jen dodám, že ve Správci zařízení mám u položky "Řadič videa (kompatibilní se standardem VGA)" žlutý vykřičníček ( -> chybí ). Zkusím znovu nainstalovat driver grafiky - při předchozí instalaci XP před 2 dny mi ovladač grafiky fungoval...

Na drivery grafiky jsem se vykašlal ( ty teď nepotřebuju, stačí mi 1280x960 ). Zkoušel jsem obejít systém tím, že jsem nainstaloval drivery zvukovky, po restartu šel do Nouzáku, tam je vypnul. Potom se systém normálně nahodil, ve Správci zařízení jsem drivery zvukovky zapl. Za 4 sekundy zamrznutí....Už mne napadá jen jedna možnost: Nový formát disku, nová čerstvá instalace systému, NENAHODIT drivery chipsetu a zkusit tam hodit všechno ostatní. Pokud to ani potom nepojede, tak se půjdu vážně zabít.

"Pokud se to začne kousat, tak máš hw problém, klasické kondenzátory ve zdroji nebo na mb."Jen dodám, že před reinstallem zvuk, jakožto i všechno ostatní, fungovalo perfektně a stejně tak všechno fungovalo ( funguje ) i na záložních Windows 7 které jsou na druhém oddílu, ( ale nejsou používány ) Takže dle mého laického názoru bych v tomhle problém neviděl

Nechal jsem tě jít krok po kroku, aby bylo jasné, co to dělá. Nemusíš nic přeinstalovávat, máš image. Sežeň si jiné ovladače na zvukovku, tyhle jsou evidentně špatné. Další možností je, nainstalovat WXP SP2, potom ovladače a až potom SP3. Nepsal jsem to pronic zanic. Mnoho starých ovladačů právě pro zvukovku bylo psáno pro SP2 a na SP3 se kously. V pořadí, jak jsem napsal, to prošlo.O W7 jsi neráčil napsat, takže jsem si zbytečně proháněl mozkové závity nesprávným směrem. Pokud to máš jako dvousystémovou mašinu, tak závada může mít klidně příčinu v tom druhém systému.

Moc se omlouvám Také ( a zase pozdě ) dodávám, že jsem nejdřív zkoušel nainstalovat WXP SP2. Na něm ovladače zvukovky dělaly stejný problém. Takže až potom jsem zkusil SP3. To nepomohlo. No nic, jdu zkusit tu variantu bez ovladače chipsetu, abych konečně definitivně zjistil, v čem je problém ( a zároveň zkusím tedy znovu to Windows SP2, jak říkáte, hodím pryč ty W7, do kterých se stejně nedostanu, a před driverama zvuku do XP hodím DirectX 9, který mi to radí, že je vhodný, aby na počítači byl ( Realtekáci "radí" aspoň osmičku )). Snad něco z toho zabere... Pokud ne, tak už celkem jakože pomalu začínám přemýšlet o přestupu na Linux ( Windowsy mám rád, ale pokud mne budou takhle s*át, tak se jich klidně vzdám ).

Mrkni na základku, chip by měl být vidět a zkontoluj si označení, pokud některý natěch intelácký najdeš, tak na MSI mají asi chuja webmastera...To by mohlo bejt konec toho trápeníčka...

Zkusím ti alespoň trochu pomoci, ale opravdu nevím, zda to dokážu. Přesněji tím chci říci, abys pochopil, co neuměle vysvětlím.Měl jsem v ruce až stovky MB - to říkám proto, že podrobnosti si nepamatuji přesně. A u téhle jsem se s vysokou pravděpodobností spálil velmi podobně jako ty.Většinu driverů jsem stáhl ze stránek MSI, hledajíc 6580...... . A také všechny nainstaloval a bez problému, pouze diver na adudio nikoliv. Ne že by tam nebyl, to ne, byl tam, ale nefungoval. Pak jsem rozebral PC a zjistil že v závorce u názvu MB je cosi jako 845...., což mě docela překvapilo. Abych nezdržoval, podrobným hledání driveru audia přes download - ale nikoliv přes název MB 6580.... ! - jsem ho nalezl a fungoval. Podotýkám, že při hledání jsem byl snad desítkykrát přesměrováván na tam, kde se vyskytoval název 6580...., než jsem pochopl, že je to cesta do pekel.Přeju ti úspěch.Prostě na závěr jsem vydedukoval něco, co silně připomíná dva rozjeté technologické postupy, které nakonec vedou na jediný MB, ale kde drivery se nachází na dvou zcela rozdílných úložištích (možná totiž, že se to týká i dalších driverů, ale tady nemohu sloužit.

Děkuji moc za Vaši popsanou zkušenost! Aspoň vím, že v tom nejsem tak úplně sám, a ani byste nevěřil, jak mne to dodalo psychické energie Ano, během posledních několika dní jsem se taktéž poučil, že hledat ( nebo používat ) drivery na stránce dané desky ( zvlášť MSI, na kterou si teda slušná řada lidí stěžuje, ať v oblasti ovladačů, BIOSů atd. ) není úplně nejlepší řešení - mám pocit, že při jejich hledání jsem prošel snad už celý internet. Jediný driver, který mi ze stránek MSI funguje, je driver síťovky. Bez něho bych ani nenapsal tento dotaz Nicméně, teď vyrážím za svým dalším, v pořadí už asi bambilióntým pokusem, o záchranu mého PC ( resp. XPéček ) s tím, že ovladač na audio jsem stáhl ze stránek Realteku ( http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx ) a teďka stahuji jinou verzi OS ( SP2, pořád mám na vrchní stěně počítače zachovaný licenční štítek ), takže snad to v kombinaci s ostatními opatřeními bude fungovat. Takže, jestli mohu poprosit, držte mi palce a přeji Vám hezký den

Držím ti palec, mě z těch stránek nejelo pouze to "audio", ale to nic neznamená. Zlom vaz.

Když se podíváš na mb, tak audiochip uvidíš, přečteš si označení a stáhneš konkrétní ovladače.Přes WXP SP2 jsem tě honil proto, protože jsem také měl několikrát problém s audiodriverem a jinak se nenechal z origo CD nainstalovat.

Děkuji panu Mikovi, který mne doposud doprovázel a pomáhal při postupu k rozjetí počítače, a také panu n.e.m.o.h.o.u.c.i.-mu, který mi sdělil svoji zkušenost Teďka jsem na nové instalaci XP SP2 vyzkoušel jako první hodit drivery zvuku - a zase zamrzlo - takže chyba je v ovladači zvuku, nikoli chipsetu Předtím jsem si, samozřejmě, dal bod obnovení, který jsem využil - teď jsem do XP hodil driver chipsetu, síťovky, grafiky ( takže konečně běžím na nativním rozlišení monitoru Uff.. ), hodil jsem si do nich funkční antivirák, takže paráda Teď jenom ten zvuk... Ale aspoň vím, že chyba není v mém počítači jako takovém Akorát mne teď bude čekat stejné trápení s audio driverem, jaké mi popisoval pan n.e.m.o.h.o.u.c.i., ale to už by snad nemělo být tak těžké Ale jestli mohu poprosit, kdybyste někdo věděl o nějakém funknčím driveru, nebo Vy, pane n.e.m.o.h.o.u.c.i, kdybyste si náhodou vzpomněl, nebo našel ten, který Vám před lety fungoval, budu Vám moc vděčný! Zatím Vám všem přeji příjemný večer

No bacha na to, driver často zamrzává proto, že HW není schopen plnit jeho "příkazy". Takže HW problém bych rozhodně nevylučoval. Běžné je to u grafických karet, ale i u dedikovaných zvukovek.

Ale já mám zvukovku integrovanou na CPU... Každopádně, také mne to napadlo - že pokud jediný problém, který aktuálně mám, je zvukovka, tak by teoreticky neměl mít problém sehnat nějakou levnější a starší ( mně je to jedno, stejně mám jenom obyčejný dvě reprobedničky, žádný domácí kino ) do slotu PCI a na ně potom už odpovídající drivery Navíc bych tak i trošičku ulevil procáku, je to pravda? ( Jak se tak dívám, tak na Aukru prodávají už i zvukovky do USB... Nevím, asi bych tomu tedy moc nedůvěřoval... )

Ještě jsem neviděl CPU, na kterém by byla zvukovka, a že jsem jich měl v ruce hodně. Zvukovky na kartě používají stejné brouky (integráče), jako ty na mb, takže CPU je to šuma fuk.

Ten audio chip by měl být ALC650. Pro jistotu to zkontroluj, je to ten malý zhruba čtvercový chip vlevo od konektoru na analogový signál od CD. Má na sobě natištěné takové parohy. Poblíž je slot PCI vedle s potiskem 845PE MAXTady by měly být ovladačehttp://www.realtek.cz/realtek-download.php

No vida, dočetl jsem to do konce. Na předposlední verzi je napsáno Fix blue screen issue. To by měl být tvůj problém.

Oh, omlouvám se, že odpovídám až v tyto vysoce pozdní hodiny, ale zároveň jsem Vám velice vděný, že se mnou máte trpělivost až do konce Děkuji za Vaši úpravu mého "Integrovanou na CPU" - asi moc čtu a málo otvírám bočnici počítače... Našel jsem to, je zvukový čip zcela přesně tam, kde jste popisoval Nalevo od slotů PCI, těsně pod ním je nápis "845PE MAX ( MS-6580 )" ( pod jedním z PCI slotů ), těsně nad zvuk. čipem je vstup CD_IN1 / Aux_IN1. A zvukový čip je ALC655, který je ale také na seznamu podporovaných čipů u driverů, které jste mi poslal Vyzkouším je, a teď hned.

Něco je prostě úplně špatně. Vaši stránku http://www.realtek.cz/realtek-download.php jsem si změnil na http://www.realtek.cz/realtek-download.php , aby jimi nabízené ovladače odpovídaly mému zvukovému čipu. Říkal jsem si, pokud nepůjde tohleto, tak už jsem asi vážně v prčicích. A asi jsem. Stáhl jsem si ovladač druhý odzhora, jak jste mi říkal, a vykazuje to ten stejný problém, jako všechny ostatní. Už začínám uvažovat, jestli není poškozen čip samotný ( a tím pádem nutnost koupi dedikované zvukové karty ), což takhle jaksi zjistit nelze. Protože takováto bída a takovéto trápení se s ovladači, to už snad vážně ani není možné.

Ještě může docela zásadní roli hrát následující fakt:- nainstaluješ OS bez audio driveru- pak doinstaluješ "nějaký" ten "audio" driver- "audio" nepojede- najdeš jiný "audio" diver- nainstaluješ - "audio" nepojede- .....- .....Je hodně nutné (jakkoliv ne vždy), ale ve speciálních případech ANO, před instalaci druhého, třetího, ... dalšího "audio" driveru, navrátit předem odložený klon OS takový, který ještě ŽÁDNÝ "audio" driver neobsahuje. Prostě zajistit, aby KAŽDÝ "audio" driver se instaloval do "panensky" čistého OS.Mnohokrát se totiž stavá, že "nějaký" driver zanechá v OS NESMAZATELNÉ stopy, které sice nebrání instalaci dalšího driveru obdobného typu, ale způsobí jeho nefunkčnost.

Proto jsem jako mezikroky uváděl "vytvořit image". Není potom problém díky obnovení z image mít do půl hodiny zcela čistou instalaci s definovaným chováním.

Aha. Já jsem to celé nečetl, jen jsem uvedl něco ze svých zkušeností. Tento postup používám velmi málo kdy. Ovšem v několika málo případech vedl k cíli.

Killere, tento jsi zkoušel?http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspxA pokud ne, ještě bych testnul:https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspxGood luck!

První jsem zkoušel, druhý ještě nikoli, takže rozhodně vyzkouším Ano, kolegové výše samozřejmě mají pravdu, že po driveru vždycky může zůstat nějaká stopa, ale doposud jsem driver zvukovky, když nejel, v Nouzovém režimu zakázal a následně už v klasickém režimu REVO-em odinstaloval, takže myslím, že by to mělo být v pohodě Navíc ( teď jsem sice na počítači ve škole, ale nevadí ), doma mám už během víkendu už celkově asi 5. čistou instalaci, a na každou čistou instalaci byly instalovány jiné drivery zvuku, a všechny padaly. Tím neříkám, že se nemůže vyskytnout problém kvuli nekvalitní odinstalaci předchozích driverů, ale primární příčina je někde jinde Nicméně, obnovím systém do stavu PŘED INSTALACÍ jakéhokoli driveru zvuku, abych měl jistotu, a ten Váš rozhodně vyzkouším, protože uvedení přesného názvu mého zvukového čipu u názvu souboru můj mozek oblbuje a dodává mu více optimismu ( i když, to už tady bylo tolikrát - a neúspěšně - ale mozek se stejně nechá ). Takže děkuji za Vaše další prozatímní rady, vysokou trpělivost a čas, který jste mi obětovali Během večera dám vědět jak jsem dopadl.

Ne, ne, ne, když máš správný ovladač a nejede, je něco s HW, na 100%. A nejsi jediný komu se něco podobného stalo a už vůbec ne jenom u zvuku!! Dej na mě.

Do prd_le 128 zaznamov nemienim citat. Ked niekto nema na to ako sa instaluju ovladace, nech si cloveka znaleho zaplati.Posrala sa mi automaticka pracka, vysolil som 124€ , A co?

Prostě na to nemáš.

No nejaky priblbly Nick "n.e.m.o.h.o.u.c.i " (vadny kokot), menienim reagovat,. Bud mas na to aby si sa prezentoval normalne, alebo si uchyl a si osrany.. Prajem pekny den, nie vsak uchykom.

Uklidni se, tady se Nemohoucí chová velmi slušně. Už aby tu byl moderátor...

Vidíš, kdyby sis přečetl 128 záznamů, třeba sis ji opravil sám a zadarmo. Za přečtení 1 záznamu získat 1€, to není špatný kšeft, že?

A ty sy i len pabagaj, alobo si svovpravny a nas aj svov nazor.

Ups. Může mi někdo říct, v jakém je to jazyce popř. v jakém nářečí?

No za to Ty jsi všech zdejších pitomců pantáta, jak tak čtu

Nechci utíkat z boje.Může to vypadat, že jsem se vykašlal na všechnu tu Vaši snahu o vyřešení mého problému s ovladači.Nicméně, zvuk už začínám pomalu, ale jistě, postrádat.Po bezmála týden trvajících snahách o rozchození zvuku, jakožto i systému samotného, mi došla trpělivost a chuť. Strávil jsem noci řešením mého problému. Přes den jsem nedělal nic jiného, v noci jsem nespal. To jsem si potom vynahrazoval v nudných vyučovacích hodinách matematiky ( probíráme trojčlenku, kterou ale už dávno znám a umím, takže se nebojte, že bych zameškal nějaké učivo Prostě si můžu dovolit trochu víc nedávat pozor... ). Už jsem vyčerpaný, možná trochu zlomený, ale hlavně - bez zvuku. Po vyzkoušení bambiliónů ovladačů jsem se rozhodl, že můj problém vyřeším koupí dedikované zvukovky. Ať už je to způsobeno tím, že je zukový čip poškozen, jak píše Dolph, či ať je správný ovladač prostě jen zakopán na samotném dně internetu... Už to nemíním dál zkoušet a dál se tím unavovat. Pořád lézt do Nouzového režimu a cosi tam štrachat.... vždyť na internetu pomalu snad nenajdete driver, který bych nevyzkoušel! ;-( Poslední naději jsem vkládal do toho, co mi poslal MiK ( ten na stránkách Intelu, pro ALC655 ) - avšak ten se pro změnu odmítal nainstalovat... ). Vím, že byste byli ochotni mne do toho ještě dokopat, ale já se chci také někdy vyspat - a hlavně - konečně bych si rád zavolal s kamarády, ať už přes TS, tak přes Skype, a rád bych se podíval na videa na YT... Už jen zvuk chybí mému, teď pro mne nezvykle rychlému, počítači. Proto se k Vám obracím asi s poslední žádostí, snad už uzavírající nejen toto vlákno, ale i celé moje trable."Jen" za to, abych měl zvuk, nemíním utratit velké peníze, takže jsem si vybral pár levných zvukovek ( 3 do PCI, jednu do USB ) majících slušné recenze i ceny a Vás bych teď rád poprosil, jestli byste mi nemohli napsat, kterou z nich byste preferovali Neberte ohled na Ukázat celý příspěvek

http://zvukove-karty.heureka.cz/creative-sound-blaster-5-... ale přimluvil bych se za tuto:Creative SOUND BLASTER AUDIGY SEhttp://www.alza.cz/zvukova-karta-creative-so... je za 483,- s DPH

Jsou ty dvě stovky navíc dány jen tím, že je ta zvukovka 7.1, nebo má ještě nějakou jinou výhodu? Já jen, že 7.1 je mi naprd, když k tomu mám jen dvě malý reprobedny Genius za 250 Kč Nechci zpochybňovat její kvality, ale zároveň nepotřebuji platit za něco, za co nemusím a co nevyužiju ( Ovšem pokud ji sám používáš, máš s ní dlouholeté zkušenosti a řekneš mi ano, je perfektní, je prostě skvělá, tak si možná dám říct no )

Audigy není jen rozdíl 7.1, ale určitě dávám přednost tam, kde se dočtu přímo specifikaci:>Odstup signal/šum: 100 dB (2V) Frekvenční odezva: -3 dBr = < 10 Hz až 40 kHz<Rozhodnutí je na tobě. Osobně bych doporučil tuto:Creative SOUND BLASTER Recon3D Fatal1ty Professional PCIehttp://www.alza.cz/creative-sound-blaster-re... do PCI-E 1x pochopitelně, zde bez námitek z mé strany.

Z mé strany taktéž bez námitek! Nicméně, samozřejmě, kartička je mimo mé cenové možnosti a zároveň je i trošku jinde rozhraním - navíc bych ji asi rozhodně nevyužil Ále jó, jako vsuvka se to schvaluje

Doporučuji rozhodně PCIeVem si tuhle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php

Promiň M.S.., ale možná Ti vzhledem k původnímu zaměření mého dotazu mohlo dojít, že na své desce PCI-E nemám A kdybych měl, tak si tam dám grafiku Ale né fakt, na mojí stařičké desce už musím dělat kompromisy, takže se poohlížím po těch levnějších kartách pro PCI Ale i tak přiznám, že i kdyby Tvou zmíněná karta byla pro slot PCI, tak zas až tolik peněz jsem utratit nemínil ( a argument, že je to jedna z těch levnějších neberu, ač samozřejmě vím, že je to pravda - prostě nechci rozhazovat peníze ).

Kdybys chtěl, tak se mi doma někde válí soundblaster live do PCI. Je tam už asi 3 roky bez využití (pokud ho najdu). Než jsem ho přestal používat, tak fungoval bez problémů.

Myslím, že je to tato karta:http://www.czc.cz/creative-labs-sound-blast...

Jé, to je na mne až moc luxusní kartička... Mám to chápat tak, že mi ji nabízíte ke koupi? Kdybyste byl z Brna a okolí, tak bych to rozhodně přijal, protože zde na Poradně Vám důvěřuji, neboť vystupujete velmi solidně Zatím se na pár hodin odmlčím ( ve škole ), takže odpoledne budu reagovat Zatím za všechno děkuji a přeji příjemný den

Omlouvám se Killere, zase čtu jen mezi řádky.Buď akceptuj nabídku, nebo tedy:http://www.alfacomp.cz/php/product.phpSnad jsem se už trefil Good luck!

Ta karta mě stála před cca 5 lety asi 700,- takže zase tolik luxusní není (ani tehdy to nebyl žádný zázrak). Jsem z Plzně, takže bych ti to mohl poslat poštou, já nevim třeba za dvě stovky i s poštovným. Mě je tu stejně na nic. Ale nejdřív ji musím najít a vyzkoušet, zda ještě funguje

Pokud jsi ji kupoval před 5 lety, tak tu z Tvého odkazu CZC začal prodávat prodávat v roce 2011, tak nevím jestli je to ona.. Každopádně, pokus bys ji našel ( a pokud bude v pořádku ) a pokud by existovaly funkční drivery na XP, tak bych byl rád Pak dej vědět jak jsi dopadl ( promiň že Ti tykám, ale jsem na mobilu a nechce se mi to mazat - začíná odina ) Teď držím palce já

Tak možná je novější, ale nemyslím si. Drivery jsou k tomu jak pro XP, tak Vistu, 7 a dokonce i 8, teď jsem na to koukal. Mrknu se po ní o víkendu a zkusím ji i pod XP. Nějaký kontakt?

Jasně Fejkbuk díky Bohu nemám, tuhle éru chci přežít Máš Skype? To by mně celkem vyhovovalo

Jo, pokud si vzpomenu na heslo, tak jo.

Tak jak jste na tom? Jen chci upozornit, že má neaktivita zde neznamená můj nezájem!

Pod čím tě najdu na tom skype? Já jsem tam pod stejným nickem jako tady + pomlčka.

Nabídnul bych ti SBLive 5.1 do PCI, až XP ale kondíky by už protestovaly, karta měla nádherný zvuk. Ještě stále ji jako relikvii mám:http://www.abload.de/img/img002sbl51leqg1.gifDokonce se k ní dodával komplexní SW pro audio vč. zpracování MP3, AAC atd.

Jak tak čtu tuto reakci, připomělo mi to taky jednu "moji MSI záležitost".Sem si takhle při jedné "bdělé noci" s napůl zavřenýma očima, podepřenýma sirkama, prohodil konektory microfonu od case - za + ... No efekt byl přesně ten samej, jak tady popisuješ... Tím samozřejmě nechci podstrkovat, že sis to udělal sám, jen prostě reaguji na to deklarované zrychlení, že po odpálení zvukového čipu ta deska ožila takovým očividným způsoběm, že to ani autor toho modelu tak dobře s tou základkou nemyslel Od tý doby, když ponocuju, tak už radši ne s hlavou mezi plechama, křemíkama, pertinaxama a jinejma srágořinkama

Ale plechy s pivem se nepočítaj, né? Jojo, MSI jsou obecně perfektní desky - když už nefungují dobře, tak umí uživatele pořádně pobavit, a když už ne to, tak alespoň hodně překvapit