» Poradna » Notebooky

Černá obrazovka

Dobrý den, mám notebook Toshiba Satellite C50-A-1FX a mám problém s černou obrazovkou, která se občas objeví po přihlášení do účtu správce. Na počítači máme dva účty a na tom druhém se zatím neobjevila. Pokud se po přihlášení objeví buď se počítač rozběhne až po uřčité době a nebo vůbec a musí se vypnout na"tvrdo" a nebo se zničeho nic počítač zasekne a zase se objeví černá obrazovka. Tak mi poraďte v čem může být teoreticky chyba. Předem děkuju.

Odpovědi na otázku

Ne teoreticky, ale prakticky je to HW chyba, většinou ZD. Počítej že brzy PC už ani nenaběhne. Nedostaneš se ani do biosu, prostě tma...

Dobře, ale co proti tomu můžu dělat.

Pokud není v záruce, tak šetřit na nový. Protože oprava = výměna ZD = cca 5000. A to se u staršího ntb nevyplatí. Bohužel je to spotřební zboží a nelze počítat s bůhvíjakou životností...

No tak to jsem s prominutím v p*deli.

Nepřetěžovat.Mám toshiba a300, a tohle mi dělá od jeho čtvrtého roku věku. Někdy naskočí na start s F8, někdy i opravuje a opravuje a pak mi sdělí, že už to nejde. Vypnu jej aby vychládl a pokouším osud. Takových bezvědomí už měl mnoho za poslední tři roky. Ale je faktem že se neseká, teda krom modré smrti. Černo bývá po zapnutí jen vlevo nahoře vidět tep v podobě světlé pomlčky.

No právě že jej vůbec nepřetěžuji, možná maximálně sem tam se podívám na yt, ale že bych na něm hrála nějaké náročné hry to se říct zrovna nedá, naopak poslední dobou nehraju vůbec. Je pravda že za celou dobu jeho existence, převážně ležel na stole a dnem i nocí se na něj prášilo, takže bůhví jak to zevnitř vipadá. A jestli odchází HD tak to opravdu nemá cenu zpravovat. Abyjste pochopil mojí situaci, ten notebook tak docela není můj, ale jsem jeho nejaktivnější uživatel a tím se stávám zodpovědnou za jeho nefunkčnost, no to abych si začala hledat nějakou brigádu a jak už bylo řečeno začít šetřit na nový.

Mě stál po slevách přes sedmnáct tisíc. Baterka zhynula po 4 letech - jedu bez ní. Občas fouknu dole do větráku, co týden obrátím a pomačkám klávesnici zdola, jeden by něvěřil kolik vlasů a drobků tam je. Servis neviděl celou dobu, byl polit vodou.ted jsem se díval po Toshibách, ale už nemají fire vire které jsem prakticky příliš neužil a stojej nad dvacet tisíc. 4 USB jsou

Vyzkoušet zda to dělá i na externím monitoru, zda není vadný jen inverter nebo LCD.Pokud je starší NB - rozebrat a vyčistit a přepastovat.

Je kupovaný před třemi lety, podle mě trochu krátká doba na to aby přestával sloužit, ale připojit jej přez HDMI k televizi mě také napadlo jenomže obrazovka je sice černá, ale podsvícená a ukazuje kurzor myši s kterým lze pohybovat takže v monitoru problém nejspíš nebude čili pokus s televizí není třeba. Zasenesu ho v co nejkratším časovém rozmezí někomu kdo se nebude bát ho rozebrat a vyčistit jak jste říkal.

Potkal mě stejný problém, tak doplním pro další hledače v diskuzi. U mě konkrétně černou obrazovku měla na svědomí mrtvá baterie. I při připojení do sítě notebook občas nereagoval. Stačilo baterii jen vyndat a jet jen na síť, nebo vyměnit za novou.NTB Toshiba Satellite C50