» Poradna » Windows (a jiné OS)

Cerna obrazovka

Dobrý den mam problém, mam windows7 jeden den sel pc a druhý den nic,pc normálne funguje ale nejde obrazovka je cerna ani mys tam neni videt,cd ale nemám ,prosim o radu co mám udelat aby to fungovalo ani restart nepomohl ani f8.prosim o radu a pomoc co s tim jsem laik,prosim kdo pomuze a napise podrobny postup na email,moc dekuji vsem Jana

Odpovědi na otázku

Mohli by byt vadne 2 veci v principe. Monitor alebo VGA adapter.Skusil by som na monitor pripojit iny PC, resp. niekedy pomoze odpojit z elektriky a znova zapojit.Pokial je monitor OK a grafika je dedikovana, skusil by som vymenit za inu, resp. ju vybrat, vycistit kontakty a zapojit ju spat.Pokial je grafika integrovana na mainboarde, tak by mozno nebolo zle skusit clear CMOS.

Běžný uživatel win toto jistě zná. Hlavně to CMOS. Takže bude jednodušíš to strčit do servisu.

Neinstalovalo se náhodou win10 a vy to máte jako update? Nevyžádalo se vám něco?Používáte nějaká čistidla, zrychlovadla? (ccleaner atd.)Nejdřív by bylo vhodné vyzkoušet jiný monitor (jestli to neni tím). Taktéž mohla chcípnout grafika, nebo jen system je těžce poničen.Porpípadně instalačku na wi7 naleznete na stránkách MS.

Ked nenaskoci obraz, ani logo BIOS-u, tak mu je asi instalacka na 2 veci.

Pardon, vsimol som si, ze sa jedna o zenu. Takze instalacka jej bude na 2 veci.

jasně už jsem to tu pánům poradcům psal mockrát, že když mi nenajede displej s čímkoliv, můžu se jít klouzat a hvizdát hymnu poradny. Mě dycky zatím zabralo start s ef osum. Mám vistu a vistákom co znám to vždy byt na více pokusů naskočilo třeba s nabidkou nouzovou. Soused mi dones flashku s linuxem, nic platno mohl jsem ji nejvýš strčit do notasu, ani tuk pak dál. Tak jsem vypínal , čekal a zapínal

dekuji za radu ale nepomohlo mi to co s tim instalačku na wi7 naleznete na stránkách MS.prosim napiste jakou? a pak mám zkopirovat na disketu a vlozit do pc a bude to fungovat nebo poradte jeste jednou postup co mám udelatneinstalovala jsem nic ani cistic ani zrychlovace.dekuji co byste v takovem pripade delal jsem zacátecnikdik Jana

Ako zacatecnik s tym musite ist do servisu.To je asi najlepsia rada pre Vas.

Zakladni ukony jsou snadne...* monitor nepripojeny k pc se po zapnuti chova jak? uplne mrtvy? vraci info typu no signal?* pc lze casto pripojit napr hdmi kabelem k domaci TV (pokud neni poruce jiny monitor/kabel)Podobnymi ukony lze vyloucit potvrdit problem s monitorem/kabelem/pc a podle toho pokracovat...

ef osmičkou je myšleno start součastně s klávesou ef osm a podržet až deset sekund. Napřed na minutku vypnout, šlo li by bez baterky a bez ni též ten kombinovaný startZvykle bývá černo ale zjevně na krajích znat že displej svítí a bývá nahoře světlá čarka cca pět mm